Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Meitene ar dziedošo flautu

Klēra Kuļikauska – baušķeniece, Rīgas Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas
3. kursa audzēkne, 2021. gada nogalē kļuva par Ineses Galantes starptautiskā Jauno talantu konkursa laureāti. Viņa ieguva trešo vietu pūšaminstrumentu un sitam-
instrumentu kategorijā. Flautiste, kurai ir 18 gadu, absolvējusi Bauskas mūzikas un mākslas skolu. Viņas flautas spēles skolotāji bija Juris Krūmmalis un Laura Meždreija.

Klēra ir meitene, kura flautai ļauj dziedāt, priecāties, ilgoties un skumt. Daudzi, iespējams, pirmo reizi dzirdēja jaunās mūziķes spēli pagājušā gada rudens pasākumā «Ciere», kad Klēra kopā ar vijolnieci muzicēja uz pamestas ēkas balkoniņa Rūpniecības ielā Bauskā.

Uzmanīgi sekoju Ineses Galantes konkursa norisēm. Zināju, ka tu piedalies, nepacietīgi gaidīju žūrijas lēmumu. Klēra, kas tevi rosināja izvēlēties šo konkursu?
– Par to zināju sen, vēl mācoties Bauskas mūzikas un mākslas skolā. Manuprāt, šis konkurss ir augsti novērtēts, jauniem māksliniekiem tā ir profesionālās izaugsmes platforma. Bet es un mana flautas skolotāja Ilona Meija vēl 2020. gadā vienojāmies, ka nevajadzētu pārāk aizrauties ar konkursiem. Tie nedrīkst kļūt par pašmērķi, par sevis apliecināšanas galveno kritēriju. Ilona Meija ir Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, pūšaminstrumentu katedras vadītāja. Man ir liela laime būt viņas skolniecei.

Pēc mana pirmā studiju gada Mediņa skolā sākās pandēmijas diktētie ierobežojumi – arī studentiem tika liegta iespēja spēlēt uz skatuves. Tieši cerība uzstāties klātienē man kļuva par galveno motīvu, sūtot pieteikumu Ineses Galantes konkursam. Tomēr nenotika tā, kā gribētos. Konkursa pirmā kārta risinājās ierakstu formātā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.