Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Meklē alternatīvas vides pieejamībā

Dokumentālajā filmā «Meklējot alternatīvas» laikraksta «Bauskas Dzīve» žurnālisti kopā ar Bauskas apvienības pārvaldes vadītāju Aleksandru Gurkovski un baušķeniekiem Mareku Odumiņu un Mareku Budovu dodas pastaigā Bauskas ielās, pētot pilsētas ielu un iestāžu pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslā.

Projekts tika sākts jau februārī, kad Bauskas rātslaukumā ar diviem ratiņkrēsliem gaidījām ierodamies baušķeniekus Mareku Budovu un Mareku Odumiņu, kuri ik dienu Bauskā pārvietojas ratiņkrēslā. Ar eksperimenta metodes palīdzību vēlējāmies pārliecināties un «paši uz savas ādas» izjust šādu pārvietošanos ikdienā. Abos ratiņkrēslos sēdās «Bauskas Dzīves» žurnālists Kaspars Kalējs un Bauskas apvienības pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis.

Iesākam ar Bauskas rātsnamu. Mēģinām iebraukt Rātsnamā, sēžot ratiņkrēslā. Saskaramies ar pirmajām grūtībām, jo bruģis pie ēkas ieejas ir slīpumā, kas apgrūtina iebraukšanu Bauskas tūrisma informācijas centrā. Iebraukt Rātsnamā varam tikai ar asistenta vai palīga palīdzību, jo priekšā ir vēsturiskās durvis, kurām ir slieksnis, kas liedz patstāvīgu iekļūšanu ēkā.

To saprot arī Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure, kura iznākusi palīdzēt eksperimenta dalībniekiem. Iebraukt Rātsnamā var tikai Mareks Odumiņš ar elektrisko ratiņkrēslu, bet arī aiz muguras viņam stāvēja cilvēki, kas jebkurā brīdī būtu gatavi ratiņkrēslu pieturēt, lai, uzbraucot uz sliekšņa, tas neapgāztos.

Pēc Tūrisma informācijas centra apmeklējuma, kurā patstāvīgi iekļūt bija ļoti sarežģīti, devāmies apsekot ielas. Pirmā tuvākā pieturvieta bija Kalna un Plūdoņa ielas krustojums. Pāri maģistrālei A7 tikt varam, bet problēmas sākas tad, kad vēlamies tikt pāri ielai pie bijušās Dreņģeru iebraucamās sētas Plūdoņa ielā – uz ceļa uzbraukt varam, bet atpakaļ uz trotuāra tikt ir neiespējami. Bruģa apmale sasniedz divu centimetru augstumu, kas mazajiem riteņiem ir par augstu, lai uz ietves uzbrauktu. Atkal lūdzam filmas operatoru palīdzību, lai tiktu uz ietves.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.