Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Militārā joma – sirdslieta

No 1. jūlija sācies pirmā iesaukuma valsts aizsardzības dienests, bet no nākamā gada pirmā janvāra dienests tiks noteikts kā obligāts. Jānis Poriņš no Rundāles pagasta Saulaines dienestam pieteicies brīvprātīgi un jau dienē Nacionālo bruņoto spēku bāzē Ādažos.

Jānis pastāsta, ka pašlaik ir absolvējis desmito klasi, bet tā kā ir pilngadīgs, nolēmis dienestam pieteikties jau tagad, bet vidusskolu pabeigt vēlāk. Jaunieti interesē gan militārā joma, gan arī sports – īpaši volejbols.

Arī ģimenē militārā pieredze
«Vecāku draugiem ir dēls, kas jau astotajā klasē apmeklēja Jaunsardzes nodarbības. Viņš man par to pastāstīja, mani tas ieinteresēja, un piektajā klasē arī es sāku apmeklēt šīs nodarbības,» stāsta Jānis. «Esmu piedalījies dažādās nometnēs, pārgājienos, sacensībās un citos jaunsargu pasākumos. Šajā jomā man patīk gandrīz viss, bet, protams, ir arī kādas lietas, kas līdz galam nesaista, taču es labi apzinos – arī tās ir nepieciešamas.»

Par jaunsargu gaitām jaunietis vēl atceras, ka kopā ar Jaunsardzes biedriem devies pārgājienā uz ģenerāļa Krišjāņa Berķa piemiņas vietu, kas atrodas Īslīces pagastā, un viņam toreiz bija atbildīgs pienākums – nest Latvijas valsts karogu. Par to viņš arī ieguva apbalvojumu īpašas monētas veidolā. «Par godu Jaunsardzes 30 gadu jubilejai norisinājās pārgājiens, taču es tajā toreiz nepiedalījos. Draugi piedalījās un lielījās, ka dabūja šo monētu, bet man tādas nebija, tāpēc savu monētu nopelnīju citādāk – iepriekšminētajā pārgājienā,» stāsta Jānis. «Apzinīgie jaunsargi tiek arī pie jaunsargu apliecībām. Mana ir jau no 2018. gada, jo pirmajā gadā esi jaunsargu kandidāts, bet pēc gada, ja esi nopelnījis, dod zvērestu un tiec pie dokumenta.» Garākais pārgājiens, kurā Jānis piedalījās, bija tas pats, kurā viņa pienākums bija nest valsts karogu. Turp septiņi kilometri, un tikpat atpakaļ.

Atmiņu un piedzīvojumu ir daudz, bet no nesenākiem notikumiem jaunietis vislabāk atceras valsts aizsardzības mācībās organizēto nometni jūnija sākumā, kuras laikā viņam apritējusi astoņpadsmitā dzimšanas diena. Nometnē apguvis pamatiemaņas – šaušanu, lauka kaujas iemaņas, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un citas.

«Mans tēvs jaunībā bija obligātajā dienestā, bet vectēvs – veterāns armijā, piedalījies arī karā. Grūti spriest, vai šī mana interese ir nākusi no ģimenes, bet noteikti zinu to, ka šī ir mana lieta,» pārdomās dalās Jānis. Izglītības ie-stādēs tiek ieviesta valsts aizsardzības mācība, kuru apguva arī Jānis, taču atšķirību starp Jaunsardzi un mācību priekšmeta stundām viņš īsti nesaskata, lai gan tās esot divas dažādas lietas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.