Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nav tā, ka iestādīsi dālderi un izaugs naudas koks

Latvju saimniece Sandra Icaka: «Raidījums ir stāsts par to, kā cilvēki laukos dzīvo, darbojas, lai iedvesmotu citus.»

Katru ceturtdienas vakaru Latvijas Televīzijas 1. pro-grammā ir raidījums «Īstās latvju saimnieces», kurā skatāma arī dalībniece no Bauskas novada Viesturu pagasta saimniecības «Padegas» – Sandra Icaka. Pavisam drīz, 30. novembrī, «Īstajās latvju saimniecēs» varēsim just līdzi mūsu novadniecei. Viņa atklāj, ka uzaicinājums piedalīties esot bijis liels pārsteigums, turklāt otrā dalība šajā šovā nepavisam nav bijusi vieglāka.

Sarunas sākumā kopīgi smejam, ka arvien biežāk nākas dzirdēt cilvēkus atrunājamies, ka mājās nav televizora. Taču nez kāpēc, tiklīdz kāds vietējais pabijis raidījumā, izrādās teju visi to ir redzējuši. ««Īstās latvju saimnieces» skatās tiešām dauzi. To secināju jau pēc pirmās piedalīšanās 2021. gadā. Raidījuma režisore toreiz teica, ka viens no iemesliem, kāpēc ir vērts piedalīties, – raidījums ir ļoti skatīts. Man par to nebija nekāda priekšstata, taču, kad nofilmētais «aizgāja dzīvē», to sapratu,» atzīst Sandra.

Vai cilvēki pēc raidījuma atpazina jūs tirdziņos, ciemojoties saimniecībā?
– Jā, un vēl labu laiku pēc tam. Pat šovasar, nemaz nezinot, ka atkal būšu «saimniecēs», tirgū mani uzrunāja. Neviens neko sliktu nav teicis. Vienīgais, kas varbūt tā nedaudz ir samulsinājis, ka nu jau trīs sievietes ir paziņojušas – viņām arī ticis piedāvāts piedalīties, bet viņas ir atteikušās. Uz šo raidījumu uzaicina. Tas nav konkurss, kurā tu piesakies, sacenties un tad iegūsti iespēju piedalīties.

Kāpēc jūs piekritāt raidījumā piedalīties otro reizi?
– Tāpēc, ka pirmā reize bija ļoti laba. Es, protams, negaidīju, ka šāds uzaicinājums būs. Kad saņēmu zvanu no režisores, domāju, ka kaut ko vispārīgi parunāsim. Pēc uzaicinājuma mājās vēl prātojām, kāpēc gan tieši es esmu izvēlēta. Dažkārt ģimenē bijām apsprieduši pirmo piedalīšanos un tad domājām, ka otras tādas iespējas mums noteikti nebūs. Bet te nu tā ir – otra iespēja! Mēs cenšamies visas iespējas, kas uz saimniecību «atnāk», pieņemt. Turklāt, salīdzinot ar pirmo reizi, es jau arī tā kā zināju, uz ko eju, – kā notiek filmēšana, kāda raidījuma tapšanas būtība. Pēc īsas apspriedes lēmums bija – jā, darām!

Arī pirmajā reizē raidījuma komanda paši jūs atrada?
– Jā, pirmajā reizē man tā arī nepateica, kāpēc tiku izvēlēta. Prašņāju apkārt, kas varētu būt pastāstījis par mani, bet visi dievojās, ka to nav darījuši. Es jau gan nebūtu pārmetusi, tikai interesēja. Arī režisore nemācēja teikt, kā uzzinājusi par mani.

Vai šī reize bija vieglāka nekā pirmā piedalīšanās?
– Tā nu gan es nevarētu teikt. Pirmkārt, satiekot pārējās dalībnieces, kurām jau ir pieredze, droša runa, aktierspējas, lielas saimniecības, atjaunota muiža un tā tālāk, nodomāju, ko es vispār tur daru. Mani pārņēma īsts mazvērtības komplekss. Mēs te tāda maza saimniecība. Protams, mēs novērtējam savu padarīto, bet tas tomēr nav salīdzināms ar citu saimnieču vērienu. Taču iespējams, ka tieši tāpēc mani uzaicināja. Otrkārt, bija jautājums – otrreiz taču nedarīsi to pašu, bet ko piedāvāt, kā visu parādīt citādāk?! Un ne jau par ēdienu vai galda klājumu te ir runa, bet par pašu būtību. Tā līdz pat pēdējam brīdim arvien bija neziņa, ko darīt.

Par ko vairāk bija jāsatraucas – par ēdienu vai par izklaides daļu?
– Par visu kopā. Man bija svarīgi, lai viesošanās neizvelkas par garlaicīgi garu dienu. Saimnieces taču sabrauc no visas Latvijas, nevar gribēt visu izrādīt un palaist viesus mājās tikai pusnaktī, ja viņiem vēl jādodas uz Latgali. Visam jābūt tā raiti – šik, šik, šik (Sandra iezīmē ciemošanās tempu – aut. piez.). Un mums laikam tiešām tā arī sanāca. Artis (San-dras vīrs – aut. piez.) vispār nekā nesaprata, kad saimnieces jau bija prom (Sandra smejas). Nesen tirgū satiku režisori, un, protams, pārrunājām raidījumu – atzinos, ka biju teju nemaņā, biju tik satraukusies. Citas saimnieces varbūt to spēj tvert mierīgi, es biju satraukusies. It kā man ir pieredze ar grupu uzņemšanu saimniecībā. Tur jau arī brauc dažādi cilvēki – ieinteresēti, neieinteresēti. Bet raidījumā tomēr tas ir pilnīgi citādāk.

Saimnieču kompānija šoreiz šķita citādāka nekā pirmajā reizē?
– Stipri citādāka. Šoreiz bija pa vienai saimniecei no iepriekšējām septiņām sezonām. Visas šovā esam otro reizi. Pirmo sezonu saimniecēm jau dzīvē daudz kas mainījies, piemēram, Ilze Briede vai Vija Kudiņa ir kļuvušas ļoti pazīstamas, viņām tāda publiska darbošanās ir gandrīz ikdiena.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.