Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ne rags pret ragu, bet plecs pie pleca

Vecsaules mednieku kluba īpašie trīs gadi, «Medniekmuižu» veidojot

Mūsu mednieku kluba dalībnieku tradicionālā satikšanās šoreiz bija īpaši gaidīta, jo pagājuši trīs gadi kopš pulcēšanās svinīgā gaisotnē. Tādēļ jo lielāks prieks, ka svētkos valdīja ģimenisks gars un «otrās pusītes» uzzināja, kā veicies, un arī iemūžinājās kopējā foto ar medniekiem.

Jāatgādina, ka 2020. gada novembris sākās ar Covid-19 ierobežojumiem, kas ietekmēja arī medniecības norises, vajadzēja ievērot stingrās dezinfekcijas prasības, pret kurām lielākā daļa vīru neiebilda.

Ar jaunu tradīciju
Pašlaik kolektīvā ir 42 biedri, trīs kandidāti un septiņi goda biedri. Jaunākajam ir 18 gadi, vecākajam aktīvajam biedram – 82 gadi. Vidējais vecums kolektīvā ir 47 gadi. Šajā sezonā notikušas desmit kolektīvās dzinējmedības un divas kolektīvās gaides medības. Dzinējmedību sezonu noslēdzām 28. janvārī.

Organizējām pīļu medību sezonas atklāšanas pirmās svinības «Medniekmuižā». Pēc tām notika savstarpējie šķīvīšu šaušanas mači, kuros ar lielu azartu un aizrautību piedalījās gandrīz visi kluba dalībnieki. Kā ierasts, par nesašautiem šķīvjiem cits citu pavilka uz zoba un pasmējās par nogulētām rokām, šķībām acīm un citiem iemesliem, bet tas viss pozitīvā un jautrā noskaņā.

Pašlaik aktuālākā Latvijas problēma ir vilku populācijas palielināšanās. Tika saņemtas sūdzības no Vecsaules un Dāviņu pagasta iedzīvotājiem par šo zvēru klātbūtni pat dienas gaišajā laikā. Aktīvas mednieku darbības rezultāts – nomedīti četri pelēči.

Kā katru gadu, arī šogad jāturpina bebru medīšana un šo dzīvnieku veidoto dambju jaukšana. Jāpievērš uzmanība arī medību infrastruktūras atjaunošanai – tiltiņu un torņu būvniecībai.

Kopumā gads ir bijis veiksmīgs. Daudz šauts un daudz arī «māzēts» garām, bez tā jau nebūtu medību. Galvenais atcerēties, ka ar ieroča mēlītes nospiešanu un dzīvnieka nomedīšanu jau nekas nebeidzas, medījums ir arī jāapstrādā un jāpagatavo. Lielu paldies pelnījuši mūsu četri pavāri, kuri pēc veiksmīgām medībām gādāja siltu maltīti, uzlaboja prasmes, papildināja receptes.

Vecsaules pagasta medību kluba pašreizējā medību platība ir viena no lielākajām novadā, taču meži aizņem tikai nelielu daļu. Jāturpina ikgadējais līgumu slēgšanas darbs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.