Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nelāga pieredze ar Ukrainas bēgļiem Smiltenes pusē; vietējo pūles nenovērtē un steidz pamest Latviju

Smiltenes novada Bilskas ciemata iedzīvotāju un vietējās pašvaldības pirmā pieredze bijusi rūgta, taču, kā vietējam laikrakstam "Ziemeļlatvija" teic Bilskas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Karlsone, nu jau nepatīkamais pārsteigums ir pāri. Viņa arī uzsver, ka nevar visus cilvēkus vērtēt pēc vienas mērauklas un pēc dažu patvēruma meklētāju uzvedības nevar izdarīt secinājumus par visu Ukrainas tautu.
Stāsts sācies ar to, ka marta pirmajā pusē Smiltenes novada pašvaldība gaidīja no Ukrainas ar autobusu organizēti ierodamies 35 Ukrainas iedzīvotājus – bērnus no daudzbērnu ģimenēm un viņu mammas. Trīs jaunās māmiņas un viņu bērnus (kopā pavisam deviņus cilvēkus) pieteicās uzņemt Bilskas pagasta pārvalde. Vieta izmitināšanai tika sagatavota pašvaldības ēkā, bijušā bērnudārza telpās. Bēgļus bilskēnieši ļoti gaidīja, vēsta reģionālais laikraksts "Ziemeļlatvija".

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Tas ir pilnīgi saprotams, ka cilvēki ir dažādi. Arī pie mums netrūkst trūcīgo māmiņu, kas humāno palīdzību -apģērbus pat nevīžo izmazgāt, vienkārši tos izmet un iet jaunus lūgt. Dažbrīd jau ukraiņi varbūt arī iedomājas, ka viņiem te būs kūrorta apstākļi. Ne velti daudzi arī uz Jūrmalu tiecas. Lai jau cilvēkiem ir viss, lai aizmirstu tās kara šausmas, kas piedzīvotas pašu zemē.

  14
  2
 2. Ja pie mums aizvestu uz Ādžūniem vai Krievgaļiem domāju būtu līdzīgi. Tomēr grib jauni cilvēki sabiedrību un kaut kādas izklaides. Bauskā jau arī diži nekas labāks nav. Kāds zina, vai peldbaseins ukraiņiem ir bez maksas? Vakar tikai un vienīgi krievu valodu dzirdēju!

  4
  3
 3. Paēdušai pelītei arī graudiņi rūgti… Tur nav ko satraukties – ne visi grib Latviju – dodiet kaut ko pieczvaigžņu kaut kur Dubajā…

  17
 4. Tā nu ir…gribat palīdzēt svešiem, nevis savējiem…. arī saņemiet svešu attieksmi 🙂

  28
  5
 5. Vai mēs tomēr ar tiem ukraiņiem tomēr drusku nepārspīlējam, viņi atbrauc kā bēgļi no vietas, kur karo, bet mēs gribam dot viņiem visu to labāko, lai jau viņiem tiek, lai ir kā kūrortā. Man jau nav žēl, bet tomēr- kāpēc jāgādā uzreiz gultas un visu citu , kur pēc tam to visu atkal liks , vai nepietiek ar matračiem, dušas želejas, tv, šampūni, matu balzami, u.t.t.Vai tad nepietiek ar dvieli,ūdeni un ziepēm. Un ja jau ir tāds piedāvājums, tad rodas arī prasības – jārīko arī izklaides. Domāju, ka jādod tas, kas ir pirmās nepieciešamības, ja dod arī pabalstus, tad lai arī nopērk arī ko lieku, ja var atļauties, bet nevajadzētu būt tā, ka pie mums bēglim būt ir privilēģija, viņam visur visi ceļi vaļā, ka var darīt, ko tikai iegribas. Ir tiešām nabagi, bet ir arī atbraukuši arī ar luksus mašīnām. Peldbaseins vai sportošana gan nav tas īstais mierinājums no nāves izbēgušam cilvēkam. Kā teicu- varbūt kļūdos, tās tikai un vienīgi manas pārdomas, to visu vērojot. Latvietim jau tas ir raksturīgi- visu tomēr mazliet pārspīlēt.

  28
 6. Okrāinci – ukri neprot novērtēt mūsu plaši paplestās sirdis. Nu nebūs šie mums tie īstie draugi patrāpījušies !

  12
  5
 7. ” radīt iespēju pie mums pavadīt laiku atbilstoši atbilstoši 21. gadsimta paradumiem” – lūk, tas jau izsaka visu , viņas nav nekādas bēgles, vienkārši atbraukušas pavadīt laiku atbilstoši 21.gadsimta paradumiem, pašvaldība smagi pārcentās, un lūk, arī rezultāts.Ārprāts, kā kaut ko tādu var izglītots cilvēks uzrakstīt par cilvēkiem, kas ierodas no valsts, kas karo!!!Tad nu, lai nebūtu viņām garlaicīgi, jāgādā pašvaldībai arī kavalieri un jārīko izklaides.
  Man trūkst vārdu un šausmas pārņem izlasot, cik tālu mēs nonākam savā naivajā labsirdībā!!! Un saņemam, ko pelnījuši. Nu kur vēl tālāk!!!

  15
 8. Viņi ir tādi paši cilvēki kā mēs, ar savām labām un sliktām īpašībām. Arī mūsu jaunās māmiņas ir ar lielām prasībām pret dzīvi un bērni ir skaļi un nepaklausīgi..

  5
  1
 9. Diemžēl tas noteikti bija krievenes kurām vajag JURMALU vai RIGU lai var palikt uz visiem, laikiek atpakaļ ar zirgiem neaizvilks

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.