Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Neparasti un aizraujoši vienlaikus

Vaļasprieks. Kolekcionāru saietā Īslīces kultūras namā – retumi un pārsteigumi

Vairāki desmiti kurmju, ērgļu, dinozauru. Sedziņas ar nozīmītēm un molberts ar alus pudeļu korķīšiem. Simtos skaitāmi konfekšu papīriņi, arī no saldumu karaļa Vilhelma Ķuzes laikiem. Pirmais televizors un tikpat unikāls radio ar tālvadības pulti. Tik dīvaini un aizraujoši vienlaikus bija nedēļas nogalē Īslīces kultūras namā skatāmie «Kolekcionāru saieta» priekšmeti.

Bērnības atmiņas un dizaina attīstība
Šī bija jau otrā reize, kad kolekcionāri ne tikai no novada, bet arī citām Latvijas vietām, piemēram, Lielvārdes, Aizkraukles, tikās Īslīcē. Pasākuma organizatore Evita Novicka atklāj, ka šogad atsaucība esot bijusi vēl lielāka nekā pērn, izdevies pulcināt jau 24 dalībniekus. Iespējams, tas viņai tik veiksmīgi izdevies, jo pašai arī ir, ar ko padižoties, – iespaidīga papīra salvešu, kā arī interesantu vintāžas lietu kolekcija. Aizrautīgo nodarbi pārņēmusi arī Evitas meita, kuras mīksto spēļmantu kolekcija saietā noteikti bija pati spīguļojošākā.
Gandarījums – to visbiežāk dzird no kolekcionāriem, kad taujā, kāpēc viņi izvēlējušies šādu vaļasprieku. Prieks esot arī par to, ka bērniem patīk, un tas ir lielisks veids, kā viņiem pastāstīt un parādīt, kā reiz esam dzīvojuši.
Šī gada saietā starp tūkstošiem interesantu priekšmetu netrūka arī unikālu eksemplāru, piemēram, pāris mūzikas atskaņošanas ierīces – filmu zvaigznes, pārnēsājams datorvectētiņš, ar kuru 90. gados strādāja Bauskas policijas iecirkņa inspektori. Iespaidīgākās noteikti šķita konfekšu papīriņu kolekcijas no Rīgas un Aizkraukles. Lapojot daudzos albumus, varēja baudīt ne tikai saldas bērnības atmiņas, bet arī iepakojuma dizaina attīstību cauri gadu desmitiem.
Evita Novicka mierina tos, kas šogad nepaspēja pasākumā piedalīties vai to apmeklēt, – būs arī nākamgad, septembra otrās nedēļas nogalē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ļoti jauki, ka šāds pasākums tiek noorganizēts. Tikai plakātā vajadzētu norādīt laiku, no cikiem pulksteņiem gaida apmeklētājus, arī pagājušogad bija jāzīlē- braukt no rīta, uz launaga laiku vai vakarā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.