Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No Brunavas līdz plašajai Eiropai

Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja sadarbojas ar kolēģiem daudzās valstīs

Bauskas Valsts ģimnāzija atkārtoti uz diviem gadiem saņēmusi «eTwinning» skolas statusu. Tomēr tas ir ilga un rūpīga darba rezultāts, ko aptuveni pirms 15 gadiem iesāka skolotāja Līga Bajāre.

Laikraksts «Bauskas Dzīve» jau ir rakstījis par L. Bajāres īstenotajiem projektiem un «eTwinning» projektu iekļaušanu mācību stundās. Pašlaik Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagoģe L. Bajāre ir viena no 20 «eTwinning» vēstnesēm Latvijā un vienīgā Zemgalē. Viņa ne tikai pati īsteno projektus, bet arī aizvien vairāk iesaista aktivitātēs citus skolotājus, turklāt ne tikai Bauskas Valsts ģimnāzijā. Aicinājām pedagoģi uz interviju par šiem projektiem un to, kā mūsdienās ir strādāt no laukiem, jo L. Bajāre jau vairākus gadus dzīvo Bauskas novada Brunavas pagastā.

Kas īsti ir «eTwinning», un kāpēc tā ir īpaša interneta vietne un programma?
– Tā ir platforma interneta vietnē, kur satiekas un darbojas aktīvie pedagogi. Mūsdienīgi skolotāji, kas seko līdzi jaunām tendencēm. Šeit reģistrējas skolotāji no Eiropas Savienības valstīm, un nepiederošas personas nevar to izdarīt. Tā ir droša platforma, kurā pedagogi sadarbojas savā starpā.

Sadarbība e-vidē ir aptuvens tulkojums nosaukumam «eTwinning». Šajā platformā darbojos gandrīz 15 gadus. Piesaistīja savulaik ar to, ka viņi ieviesa inovācijas tieši tehnoloģiju jomā. Tas bija pirmais solis, ar ko pati sāku apgūt modernās tehnoloģijas, un tas bija krietni agrāk pirms visām pārmaiņām izglītībā. Tā ir izglītojošā platforma, kas ir soli priekšā visu laiku tam, kas notiek Latvijā.

Mācību process apvieno vairā-kus mācību priekšmetus. Realizējot projektu, apgūst prasmes, kas nepieciešamas pēc mācību programmas. Tas nenotiek vienas klases ietvaros, bet gan sadarbībā ar vēl kādu skolu. Ir nacionālie Latvijas projekti, ir starptautiskie, kad atrod partnerus citās Eiropas skolās un strādājam pie viena projekta.

Kāpēc tieši šīs platformas projekti ir tik īpaši?
– Katram projektam ir nozīmīgs tas, ka visaktīvākais tā gaitā ir skolēns un viņš ir arī projekta centrā. Skolotājs ir tikai virzītājs un koordinators. Rezultātam ir jābūt ne tikai tādam, ka skolēns ir apguvis prasmes mācību procesā, bet rezultātam ir jābūt tādam, kuru var izmantot arī citi kolēģi, citā skolā, skolēnu vecāki, citas skolas ārvalstīs.

Pagājušajā gadā bija interesants projekts – pētījām kultūrvēsturiskās rakstu zīmes savā novadā. Iesaistījās arī vecāki, bija labas atsauksmes – tas devis iespēju brīvajos brīžos ar bērniem kopā kaut ko padarīt. Piemēram, meklējām visur Saules zīmi – varbūt uz sētas, kādā logā var redzēt, arī skujiņas zīmi. Tas ļoti patika.

Mācību gada laikā parasti īstenoju divus projektus. Tam tomēr vajag sagatavoties, noskaņoties, vajag, lai būtu kvalitatīvs. Divi projekti jau ir ideāli. Var būt arī vairāk, bet parasti neiesaka uzreiz ar diviem projektiem darboties, jo tas sajauc arī bērniem galvu, ne tikai skolotājam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.