Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No mediķu apmeklējuma izvairās dažādu iemeslu dēļ

Pētījums: trešdaļa iedzīvotāju uzsāk pašārstēšanos pēc internetā atrodamās informācijas

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 36% vismaz vienu reizi 2022. gadā ir uzsākuši pašārstēšanos, ņemot vērā internetā pieejamo informāciju, liecina «Mana aptieka» un «Apotheka» veselības indeksa pētījuma rezultāti. Speciālisti cer, ka vairums no šiem iedzīvotājiem spēj kritiski izvērtēt pieejamās informācijas kvalitāti un atpazīt situācijas, kad ārstēties mājās var būt bīstami un kad nepieciešams vērsties pēc padoma pie sertificēta speciālista. Lai gan visbiežāk ar pašārstēšanos nodarbojas sievietes un cilvēki ar augstāku izglītību, satraukumu raisa fakts, ka ar pašārstēšanos salīdzinoši bieži aizraujas arī jaunākā paaudze.

Pats sev dakteris
Informācijas meklēšana internetā, tai skaitā gadījumos, kad cilvēku piemeklējušas kādas veselības likstas, šķiet visnotaļ ikdienišķa rīcība. To apliecina arī veselības indeksa pētījums, kurā katrs trešais respondents atzinis, ka vismaz vienu reizi pērn uzsācis ārstēšanos, ņemot vērā internetā atrasto informāciju. Katrs piektais jeb 22% no aptaujātajiem atzinuši, ka to darījuši biežāk nekā vienu reizi. Lai gan varētu šķist, ka ārstu apmeklējums varētu būt zināmā mērā saistāms ar cilvēku finansiālajām iespējām, tomēr pētījuma rezultāti to neapstiprina, proti, biežāk pašārstēšanos pēc internetā atrodamās informācijas uzsākuši cilvēki ar vidēji augstiem (34%) un augstiem ienākumiem (36%), retāk – respondenti ar zemiem ienākumiem (26%).
Kopumā pētījumā secināts, ka ar pašārstēšanos biežāk aizraujas sievietes (36% no visām aptaujātajām) nekā vīrieši (25% no visiem aptaujātajiem). Pēc veselības indeksa 2022. gada pētījuma rezultātiem var ieskicēt arī to, kāds ir vidējais respondents, kurš labprāt nodarbojas ar pašārstēšanos, – tā ir sieviete 35 – 44 gadu vecumā ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.