Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bārbeles bibliotēka: no simtgadu vēstures – uz tagadni un nākotni

Bārbeles bibliotēkas moto: «Katram lasītājam – savu grāmatu, un katrai grāmatai – savu lasītāju»

Apritējuši 100 gadi, kopš dibināta Bārbeles bibliotēka. Maija nogalē bibliotēkas jubileju atzīmēja Bārbeles tautas namā, kur kopā bija pulcināti ap pusi simta viesu – bibliotēkas sadarbības partneri, tās rīkoto pasākumu atbalstītāji un aktīvi dalībnieki, vairāku citu novada bibliotēku pārstāvji, tagadējie un bijušie bārbelieši, kas ir saistīti ar bibliotēkai nozīmīgiem notikumiem un aktivitātēm.

No krogiem līdz digitālo pakalpojumu centriem
Saviesīgā gaisotnē tika «pāršķirstīta» bibliotēkas vēsture, kas veidojusies ciešā saistībā ar Latvijas vēsturi, mūsu tautas satricinājumiem un brīvības atgūšanu. Pārskatīts bibliotēkas darbībā paveiktais un panākumi pagasta kultūras dzīves bagātināšanā pēdējās desmitgadēs.

Pasākuma vadītājas Elīna Jegorova un Sarmīte Kovale ar saistošiem priekšlasījumiem ļāva ielūkoties Bārbeles kultūras dzīves attīstības ceļa dažādos posmos saistībā ar bibliotēku no laikiem, kad kulturālā dzīve galvenokārt noritēja krogos 19. gadsimtā, līdz mūsdienām, kad bibliotēka kļuvusi par informācijas ieguves digitālo pakalpojumu centru.

Pasākumā daudz tika runāta dzeja, ar muzikāliem un emocionāliem priekšnesumiem svētkus bagātināja Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis «Skandīne», mūziķis Jānis Meļķis un Bārbeles pagasta kapela «Savējie», kas nereti bijuši atsaucīgi un sadarbojušies bibliotēkas rīkoto pasākumu kuplināšanā.
Jubilejas reizē izskanēja gan apsveikumi, gan kavēšanās atmiņās, gan pelnīti pateicības vārdi. Vairāki runātāji uzsvēra, ka gan paveiktais ikdienas darbā, gan bibliotēkas aktivitātes vietējās kultūras dzīves veidošanā, novadpētniecībā un pagasta vēstures saglabāšanā vislielākā mērā ir vadītājas Brigitas Krauzes personīgais ieguldījums.

Vilis Zeps, kādreizējais ciema izpildkomitejas priekšsēdētājs, dalījās atmiņās par laiku 80. gados, kad bibliotēku pārcēla uz tolaik «smalkākajām» telpām ēkā, kurās iepriekš bijis kabinets priekšsēdētājam un sekretārei. Viņš pastāstīja, ka toreiz teju katrai ģimenei mājās bija apjomīgs grāmatu krājums un cilvēki maz gājuši uz bibliotēkām. V. Zeps atzina, ka pašlaik bibliotēka ir piedzīvojusi milzīgas pārvērtības – kādreiz bibliotēkām sanesa grāmatas no mājām, tagad tās ir bagātas grāmatām un aprīkotas ar datoriem. Viņš pauda, ka ir svarīgi informāciju nākotnei saglabāt arī papīra veidā: «Ja nu arī tehnoloģiju ziedu laiki reiz beidzas?»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.