Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noteikti ir jādzird, ko teiks Rajevs!

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku rezerves pulkvedim Igoram Rajevam katra diena paiet, spraigi sekojot informācijai, lai analizētu Ukrainas kara notikumus, un stāstot par to Latvijas sabiedrībai. Daudzi ir kā pielipuši televīzijas ekrāniem, jo noteikti ir jādzird, ko teiks Igors Rajevs.

Militārais analītiķis I. Rajevs savulaik bija atbildīgs par Latvijas Bruņoto spēku transformāciju un pielāgošanu 21. gadsimta vajadzībām un rakstījis militāro plānu Latvijas iestājai NATO. Lai arī dienas grafiks I. Rajevam ir ļoti saspringts, viņš ir atsaucīgs un uzreiz labprāt piekrīt intervijai, sakot: «Kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ!»

Ir grūti savaldīties un būt Latvijas sabiedrību saliedējošam pilsonim, ja mazpilsētā publiskā vietā nejauši dzirdi sarunu starp diviem krievvalodīgajiem par to, cik slikti, ka Krievijai tagad piemērotas sankcijas un ka Latvijā neko nav darījuši pēc Padomju Savienības sabrukšanas… Gribas pagriezties un teikt, lai viņi ar steigu brauc dzīvot uz savu «tik labo» Krieviju. Kā lai maina šādu cilvēku domas?
– Ja pieņemam, ka šādi cilvēki ir Latvijas pilsoņi, tad, pieļaujams, dzīvo Krievijas mediju informatīvajā telpā. Vienīgais veids, kā šādos cilvēkos ko mainīt, ir izglītošana. Jo augstāku izglītību cilvēks iegūst, jo vairāk viņš saprot, ka informācija no viena avota nav pilnvērtīga. Ir ļoti būtiski iegūt informāciju no dažādiem avotiem, lai spētu formulēt savu viedokli. Šādos gadījumos – arī no Krievijas avotiem, jo tas mums radīs priekšstatu, ko, kā un kāpēc viņi domā. Un tad varēsim saprast, kā rīkoties.

Šādus cilvēkus vajag piesaistīt Latvijas informatīvajai telpai un ieinteresēt lasīt, skatīties TV raidījumus latviešu valodā. Tāpēc latviešu valodas apgūšanai ir ļoti būtiska nozīme. Tajā pašā laikā jāatceras, ka jebkurā valstī ir daži procenti cilvēku, kurus jūs diemžēl nevarat pārliecināt mainīt viedok-li, – šādi cilvēki vienmēr bijuši, ir un būs. Latvija šajā ziņā nav izņēmums. Piemēram, Ukrainā ir nacisti, bet tas ir ļoti neliels procents attiecībā pret Ukrainas iedzīvotāju skaitu, un Ukrainā nav tolerances pret nacismu, nav nacisma slavināšanas un nav fašistisku naratīvu, bet Krievijas mediji gan pastāvīgi to apgalvo. Otrs piemērs – Vācija ļoti cīnījās pret to, lai izskaustu jebkādu nacistu pieminēšanu, iznīcinātu nacisma pamatus, bet vienalga Vācijā tādas kustības ir. Tādēļ jau mēs nevaram nosaukt Vāciju par nacistisku valsti – tā ir mūsdienīga, demokrātiska Rietumu valsts, kur, jā, ir viedokļu dažādība, bet šīs idejas joprojām šķiet saistošas niecīgai sabiedrības daļai, kas arī tās kultivē. Bet brīdī, kad viņi jau sāk kultivēt neiecietīgas idejas pret citiem cilvēkiem, tad redzam, vai sabiedrība konkrētajā valstī ir nobriedusi un var stāties pretī.

Jūsu domas par okupācijas pieminekļiem Latvijā – tagad ir vai nav īstais laiks tos demontēt?
– Visus tos pieminekļus Latvijā vajadzēja nojaukt 1991. gadā. Latvijā tika novākti visi «ļeņinekļi», un nevienam nebija nekādu iebildumu. Tas bija brīdis, kad vajadzēja novākt visu, kas piederēja svešai varai, kas tobrīd valdīja mūsu zemē. Pašlaik Latvija ir noslēgusi starpvalstu līgumus ar citām valstīm, kas paredz, ka mēs aizsargājam tos pieminekļus. Tādēļ vai nu toleranta, demokrātiska valsts, kāda ir Latvija, nopietni uztver šīs saistības, vai esam jauneklīgi nihilistiska sabiedrība, kura neko neievēro un var mainīt viedokli ik pēc piecām minūtēm. Uzskatu, ka Latvijas politiķiem ir jārunā par šo jautājumu, jārisina to pārrunu un pārliecināšanas veidā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Kā es varu dzirdēt ko teiks Rajeva kungs,ja pat šo rakstu nevaru izlasīt.Naudiņa maizei jāpietaupa.

  5
  3
 2. Varonis rajevs atradies -sūdabrālis muldētājs, es esmi pīpejis cigareti uz vzvodu , esmi dzēris ūdeni no pēļķes caur pilotku , es nekad neesmu nodvis ‘BIEDRU , es klausījos AC |DC, PInk FLOYD , un tāds arī būšu

  4
  9
 3. Vienību nosaukumi, izvietojums, daudzums, vājās vietas aizsardzībā, bruņojuma jaunumi, piegādes jaunumi, piegādes laiki, tādu informāciju filmās parasti izsit no gūstekņiem vai špioni špionē, bet te karotājiem tik jāzvana uz vēstniecībām Latvijā un jāprasa ko Rajevs teica TV. Tas tak esot normāli, to tak katra tante zinot, nemaz nerunājot par kārtīgi iedzērušiem karotāju palkavniekiem.

 4. 1980- laikam puisis no kontuzētajiem. Visādi gadās, ārstējies ar melno ogli un zeļonku

  6
  3
 5. Teicams esosas situacijas vertejuma analitisks izklasts. Ja ir iespeja, skatos un klausos vina…iesaku vina ieklausities ari citiem…

  3
  2
 6. tur neka no vina plurkstesanas n0av. atradies nu tv 24 m, ainem tik etera laiku, un voss. laikam jau laba naudina par to naak. ko var katru dienu tur zinot, un zombeet cilvekiem pratus.

  3
  3
 7. labaks par Slakteri ir, vismaz ko saprot. Slakteris pa tukso nomuld ka klauns un viss, tur ir laika teresana un etera piesarnosana

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.