Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nūjošana der visiem

Pavasarī ne vienam vien ir vēlēšanās vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, atgūt fizisko formu un labsajūtu. Nūjošanas instruktore Vineta Veismane uzsver – lai sasniegtu katra individuālos mērķus – vēlamo efektu un labvēlīgu ietekmi uz veselību, jāatceras, ka nūjošana nav vienkārša pastaiga ar nūjām, kas palīdz līdzsvaram, tā ir jādara pareizi, mērķtiecīgi un ar apzinātām kustībām.

Viņasprāt, vissvarīgākais ir vēlme kustēties un pieņemt kaut ko jaunu savā dzīvē. Nevajag uzreiz steigties pirkt nūjas, vajag izmēģināt, vai nūjošana saista un ieinteresē. Ieteicams pirmo nodarbību noteikti veikt kopā ar instruktoru, kas izskaidrotu tehniku un pievērstu uzmanību dažādiem sīkumiņiem, kas kopā veido efektīvu nūjošanu, kuras rezultātā var uzlabot veselību. «Nodarbībās katram ir iespēja pamēģināt un saprast, kas ir nūjošana, pat ja vēl nav pašam sagādātas nūjas. Nodarbībās uz vietas nodrošināta iespēja saņemt nūjas,» paskaidro V. Veismane.

Jāatceras par knifiņiem
Aizraušanās ar nūjošanu piemērota dažāda vecuma cilvēkiem. Nūjošana ir viens no vienkāršākajiem sporta veidiem, kas labvēlīgi ietekmē veselību. Nūjošanas trenere novērojusi, ka interese par šo sporta veidu turpina pieaugt. Ja kādam sākotnēji licies, ka šādas aktivitātes domātas vecāka gadagājuma cilvēkiem, tad pēdējā laikā mode mainās un nūjošanai pievēršas visi, kam ir vēlēšanās izkustēties un uzlabot veselību.

«Nūjot var visi, bet pieļauju, ka jaunākajai paaudzei, piemēram, skolēniem, daudz aizraujošāki būs citi sporta veidi ar lielāku aktivitāti un azartu. Lai gan nūjošana kā tautas sports vairāk tīk mierīgu aktivitāšu piekritējiem, kuriem patīk ilgstoši būt pie dabas un baudīt mieru, nūjo arī sportisti un piedalās sacensībās. Šogad Latvijas čempionāta nūjošanā 1. posms notika 4. maijā Jūrmalā,» stāsta V. Veismane.

Zināms, ka efektīvā nūjošanas reizē var nodarbināt 90 procentus muskulatūras. Pareiza nūjošana atbrīvo plecu un spranda daļu, kas ir lielākā problēma sēdoša darba darītājiem. Regulāri nūjojot, var atbrīvoties arī no liekajiem kilogramiem. Nereti nūjošanai pievēršas cilvēki, kuri sen nav aktīvi kustējušies, bet vēlas to atsākt, jo tas ir labs veids, kā ķermeni sagatavot lielākai fiziskai slodzei. Ir cilvēki, kuri pēc vairāku gadu nūjošanas atkal ir pievērsušies skriešanai.

Atjaunojas un ceļo
Nūjošanas instruktore atklāj, ka nūjošana palīdz uzlabot stāju. Ārsti īpaši izceļ nūjošanas nozīmi sirds veselības uzturēšanā. Bijušajiem skrējējiem un dejotājiem patīk, ka nūjošana saudzē ceļu locītavas. Datora peles lietotāji atzīst, ka pareiza nūjošana palīdz pret plaukstu un spranda sāpēm. Arī pēc traumām un nopietnām slimībām nūjošana ļauj pamazām atgūt fizisko formu.

Nūjošanas laikā var vērot dabu, atklāt jaunus pastaigu maršrutus un norūdīt veselību, stāsta baušķeniece Laura. «Nūjošana mani ir aizvedusi uz vietām, kur citādi neiegrieztos. Šī aizraušanās sniedz citādu pieredzi, kāda ierasta, brīvdienas baudot caur mašīnas logu vai uz velosipēda. Velosipēds mūs aizved tur, kur ar auto nebraucam, savukārt nūjas parāda pasauli, ko neredz pedāļu minēji,» viņa saka, «nūjot esmu devusies gan viena, gan domubiedru kompānijā, tad atliek laiks arī sarunām. Ja kompānijas nav, ir liela iespēja nūjojot tādu satikt. Manuprāt, nūjošana ir videi un cilvēkam draudzīga nodarbe.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.