Pagājušajā gadā Codes pagasta jaunieši devās uz Gruziju, lai piedalītos starptautiskā pieredzes apmaiņā ar citu valstu pārstāvjiem par dzīvnieku aizsardzību. Šogad šis pats projekts turpinās, un šovasar tā aktivitātes norisinājās tepat kaimiņos – Tartu pilsētā Igaunijā.
«Erasmus+» jauniešu apmaiņas programmas tiek organizētas par Eiropas Savienības finansējumu, un uz katru projekta iesniegšanas konkursu ir daudz pieteikumu. Šeit finansējums projektiem tiek piešķirts vislielākais – atšķirībā no citām jaunatnes programmām.
Pieci Bauskas novada Codes pagasta jaunieši ar starptautisko autobusu devās uz Igauniju, lai pavadītu nedēļu kaimiņzemē, iegūstot jaunas zināšanas un pieredzi. Aizvadītā nedēļa bija noslēdzošais projekta «Put the Kind Back in Mankind» (Atgrieziet laipnību cilvēcei) posms, kurā tika atkārtotas un padziļinātas jau iepriekšējā gadā apskatītās tēmas par dzīvnieku labturību. Projekta mērķī tika iekļauta arī astoņu kompetenču apgūšana – daudzvalodu kompetence, personiskā, sociālā un mācīšanās mācīties kompetence, kā arī pilsoniskā, uzņēmējdarbības, kultūras izpratnes un izpausmes kompetence, digitālā, matemātiskā kompetence un kompetence dabaszinātnēs, tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī rakstīšanas un lasīšanas kompetence.
Šī gada programmā strādāja jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas un Sintmārtinas (autonoma valsts Nīderlandes Karalistes sastāvā, Mazajās Antiļu salās, kas aizņem Sintmārtenas salas dienvidu daļu), kopā 26 dalībnieki.
Rada plašāku skatījumu uz dzīvi
Šoreiz projekta dalībniekiem no Latvijas ceļš bija daudz ātrāks un arī vieglāks, jo nācās izmantot tikai vienu autobusu no Rīgas uz Tartu, un ceļā tika aizvadītas vien četras stundas. Lai gan ainaviskā ziņā valsts no Latvijas krasi neatšķiras, temperatūras maiņa bija manāma – Igaunijā bija vēsāks. «Pagājušajā gadā, lidojot uz Gruziju, ceļā pavadījām teju 12 stundas, un tas bija ļoti nogurdinoši,» stāsta Kristers Kalējs, «šoreiz bija tikai jātiek līdz Rīgai un ar vienu autobusu no galvaspilsētas jau bijām galapunktā.»
Jauniešu apmaiņas projekta atklāšanas sanāksmē katram no dalībniekiem bija jāuzraksta savas bailes, iedomas un cerības saistībā ar programmu. Pēcāk šīs lapiņas tika ieliktas aploksnēs, lai noslēgumā varētu aizdomāties par to, kas ir piepildījies un kas nē. «Pirmais lielais uzdevums bija pilsētas spēle, kuras laikā devāmies uz Tartu centru un pildījām noteiktos uzdevumus. Bija gan jārunā ar vietējiem, gan jāfotografējas dažādās lokācijās, gan arī jāatrod kaut ko, kas asociējas ar dzimto valsti,» par aktivitātēm pastāsta Kristers, «pārējās dienas daudz no pilsētas neredzējām, varbūt tā bija tā lieta, kura pietrūka projektā – brīvais laiks pilsētas apskatīšanai.»
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:
"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.
Reklāma