Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Par mums runā darbi»

SIA «Drukā Bauskā» īpašniekam svarīgi, lai cilvēkiem ir labklājība, tad arī uzņēmumam veiksies

Uzņēmums «Drukā Bauskā» trīs gados no viena cilvēka un vienas lielformāta drukas iekārtas izaudzis līdz trim darbiniekiem un piecām iekārtām.

Kā atklāj uzņēmuma īpašnieks Jānis Katkevičs, pa šo laiku pasūtījumi aizceļojuši ne vien uz dažādiem Latvijas nostūriem, bet arī uz Zviedriju, Dāniju un pat ASV. Viens no uzņēmuma pamanāmākajiem veikumiem tepat Bauskā ir Valsts ģimnāzijas gaismas izkārtne.

Novembris un decembris šīs jomas uzņēmumiem parasti ir karstākais laiks. Arī šogad, neskatoties uz «jostu savilkšanu», cilvēki un uzņēmumi aizvien grib kaut ko apdrukāt un iepriecināt citus. Varbūt mazāk nekā citus gadus un lētāk, bet darba netrūkst – tā Jānis Katkevičs.

Gan jau izturēsim
«Drukā Bauskā» darbu sāka 2019. gada augustā. Tajā laikā mazā biroja telpā Jānis darbojās viens pats. No pirmsākumiem saglabājušās arī pāris tehnikas vienības: vecais dators un viena lielformāta drukas iekārta. No pēdējās Jānis vēl šķirties negrasās, jo tā strādājot teicami.

Pirms pāris gadiem darbā tika pieņemts pirmais darbinieks Os-kars Bramanis, ar kuru kopā bija strādāts citā uzņēmumā. Pēc tam komandai pievienojās vēl viens papildspēks – Sanita Buša. Pamazām krietni kuplāks kļuvis arī aprīkojuma arsenāls – 2019. gada beigās tika nopirkta ploterēšanas iekārta, kuru nu jau aizstājusi cita, kas darbojas automātiskāk un kvalitatīvāk. Pērn ierīču klāstu papildināja vēl viena lielformāta drukas iekārta, 3D printeris, bet pirms dažiem mēnešiem uz «Drukā Bauskā» atceļojusi arī CO² lāzeriekārta.

Visas iekārtas Jānis Katkevičs pērk Latvijā, jo tad var rēķināties ar servisu un garantiju. «Nevaru palikt bez iekārtas. Ja kaut kas ir izgājis no ierindas, man vajag, lai tas momentā būtu salabots,» stāsta «Drukā Bauskā» vadītājs.

Tuvākajā laikā gan jaunu tehniku nav plānots iegādāties, jo uzņēmējs rēķinās, ka nākamā gada sākums, īpaši februāris, kad cilvēki parasti negrib nedz tērēt naudu, nedz svinēt, varētu būt pagrūts. Taču Jānis ir pārliecināts – gan jau izturēs.

«Mums svarīgi, lai cilvēkiem ir labklājība, tad arī mums būs darbs. Ja valstī viss iet uz leju, tad arī mēs no tā ciešam kā jebkurš pakalpojumu jomā strādājošais uzņēmums,» piebilst Jānis.

Visa peļņa attīstībā
Normālā režīmā uzņēmumam sanācis strādāt pavisam īsu brīdi – 2019. gada noslēgumā un 2020. gada sākumā. Pārējā darbības laikā vienu krīzi nomainījusi cita. Jānis atzīst, ka pa šo laiku ir bijis gan grūti, gan viegli, taču vēl nav bijis tā, ka ilgāku posmu viss iet uz augšu. Visu laiku esot jāpakārtojas kaut kādiem nestandarta ap-stākļiem. Pandēmijas laikā uzņēmums nevienu brīdi neesot pārtraucis darbu, bet smagākajā periodā – 2021. gada februārī, kad ievērojami kritās apgrozījums, izdzīvot palīdzēja valsts atbalsts.

Taču Jānis arī uzsver, ka līdz šim visu nopelnīto ir ieguldījis attīstībā, lai varētu strādāt ātrāk un kvalitatīvāk. «Iekārtas maksā bargu naudu. Pašlaik pat bail skaitīt, cik tam visam kopā ir iztērēts,» teic Jānis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Uzņēmums ta attīstās,vairāk darbu,vairāk solventa smakas darba telpās. Kad ventilācija bus normāla, darbiniekus laikam nav žēl, ka tikai piķis ripo.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.