Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pasaulē esam gandrīz unikāli

CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte intervijā «Bauskas Dzīvei»: daudzviet pasaulē ir «papīra un zīmuļa» vēlēšanas

Šogad Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadībā stājās Kristīne Saulīte. Darba sākšanas brīdis nav viegls – vēl aizvien nav beidzies skandāls ar informācijas tehnoloģiju sistēmu datu turētājiem un jau nākamgad jānotiek Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
Vienkāršākā vēlēšanu procesa kontrole – vēlēšanu iecirkņi ar konkrētiem vēlētāju sarakstiem. Tomēr gan Eiropas Parlamenta, gan Latvijas Saeimas vēlēšanās vienkāršāk būtu vēlēt tur, kur katrs atrodas, un tad kontroli ir iespējams nodrošināt tikai ar informācijas tehnoloģiju sistēmu palīdzību. Centrālā vēlēšanu komisija šajā stāstā atrodas zināmā ķīlnieka pozīcijā – ir likumi, kas jāizpilda, ir plāns, ka sistēmas pārņems Valsts reģionālās attīstības aģentūra, bet, ja kaut kas noies greizi pat ne komisijas dēļ, tāpat vainu meklēs komisijas vadībā. Ekspertus uztrauc fakts, ka līdz šim valsts institūcijām ar informācijas tehnoloģiju sistēmu ieviešanu nav īsti veicies, – kā piemēru var minēt šī gada problēmas ar centralizēto eksāmenu rezultātu apskatīšanu internetā. Ja kaut kas tāds notiks vēlēšanu naktī, tas ievērojami var palēnināt vēlēšanu iecirkņu darbu. Atliek cerēt, ka atbildīgās institūcijas šoreiz tomēr pratīs īstenot prasīto.
Par to, kā ir strādāt šādā situācijā un kas ir plānots jau nākamā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, «Bauskas Dzīve» sarunājās ar Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Kristīni Saulīti.

Cik ilgi strādājat Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājas amatā, un kādi ir uzdevumi no valdības puses?
– Amatā esmu jau pusgadu. Pēc pirmajām simts dienām arī publicējām pārskatu par paveiktajiem darbiem. Par sevi varu teikt, ka no vecāku puses man ir ieaudzināta liela atbildība – biju vecākais bērns ģimenē. Tas nav tikai par savējiem, arī visiem darbiem un amatiem atbildīgi pieeju. Uzdevumi ir gan manis pašas izvirzīti, gan ar kolēģiem esam kopā vienojušies. Gan no iepriekšējiem, gan jaunajiem darbiniekiem izveidota izcila komanda. Visi esam dažādi, bet to saskatu kā bagātību pienesumā, zināšanās un interesēs. Ir lieliski, ka mums ir tāda persona kā Ritvars Eglājs, kurš daudzus gadus ir darbojies vēlēšanu komisijā. Ir institucionālā atmiņa, un pāri visam ir interese par vēlēšanām.
Galvenais – vēlēšanām ir jānotiek. Esam izpildinstitūcija, paši sev likumus nevirzām un nerakstām. Svarīgi sarunāties ar visu sabiedrību, ar visiem vecumiem, jāspēj pieskaņoties, lai visa sabiedrības daļa jūtas uzrunāta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.