Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Patiesais izpildītājs no Bauskas vārdā Nakts

Mūziķis Andris Skukausks intervijā: «Uzskatu, ka mūziku cilvēki klausās un ietekmējas no tās»

Sarunā ar laikrakstu «Bauskas Dzīve» mūziķis Andris Skukausks jeb Nakts atklāj savas pārdomas par dalību muzikālajā realitātes šovā «X faktors», atminas radošā ceļa pirmsākumus, sniedz nelielu ieskatu gaidāmā debijas albuma saturā un stāsta par saviem iecienītākajiem hiphopa izpildītājiem.

Kurā brīdī tu saprati, ka hiphops ir tavas radošās dzīves galvenā motivācija?
– Mūzika mani ir saistījusi jau no mazām dienām. Es vienkārši uzskatu, ka dziedāt es īsti neprotu, tādēļ atlika tikai repot. Vienā brīdī pie Pētera Upelnieka studijā es ierakstīju savu pirmo dziesmu, kas cilvēkiem patika, un tā tad arī bija motivācija, ka varētu turpināt šo visu darīt arī tālāk.

Kas savulaik bija pirmie repa mūzikas ieraksti, ko tu klausījies neskaitāmas reizes pa apli?
– Tie bija vecie labie «50 Cent» gabali. Tāpat arī tie bija Edavārdi, Gustavo un visi tā laika populārie repa cilvēki.

Labi, bet kas bija tas albums, kā kompaktdisku tu noklausījies tā, ka tas bija jau ar «caurumiem»?
– Es neesmu īpašs albumu cienītājs. Es varu klausīties ļoti daudz un dažādu mūziku, bet tā tas nebūt nav, ka tieši albumus noklausos no A līdz Z. Vienīgais, ko varu nosaukt šajā kontekstā, tas ir apvienības «Kreisais krasts» ieraksts «Tilts».

Kas tevi tik ļoti piesaistīja «Tiltā»?
– Zini, kā man patika tā izjūta, kad es reiz pie Pētera gāju uz studiju un bija tiešām tā foršā intuīcija, ka pirms ieraksta viņš man saka: «Paskaties, ko mēs nesen uztaisījām!» Viņš uzlika man paklausīties nupat minēto albumu, un man jāteic, ka tā saturs skanēja vēl labāk, nekā es to biju pirms tam gaidījis.

Kura žanra pašmāju mākslinieku radošo mūža ceļu tu apbrīno visvairāk un kāpēc?
– Ļoti sen… Agrāk bija tāds reperis Armands, es nezinu, kāpēc, bet viņš dikti piesaistīja manu uzmanību. Viņa domu gājiens un skatījums uz lietām bija tāds, par ko citi baidījās runāt vai nerunāja vispār. Viņa mūzika un teksti ir necenzēti un arī bez liekiem ap linkiem. Viņš ir izteikti tiešs un parādīja lietas, kādas tās patiesībā ir.

Kurš ir, tavuprāt, Armanda spēcīgākais gabals?
– Man patika viņa sadarbība ar Gustavo, Žaku un Kurtu skaņdarbā ar nosaukumu «Dziesma», kur viņi atklāti runā par Latvijas mūzikas industriju un komerciāliem mūziķiem.

Kā tu vērtē Kurta un Žaka darbību?
– Kurts ir viens no tiem, kurš kādu laiku pat nebija tik ļoti pamanāms un tagad atkal ne tik sen ir atgriezies ar ļoti daudziem labiem gabaliem, un arī viņa līdz šim pēdējais albums «Laikā» ir tik tiešām apbrīnojams un negaidīts, proti, ka kaut kas tāds saturiski viņam vēl ir iekšā. Žaka mūziku neesmu daudz klausījies, iespējams, vien dažas sadarbības ar citiem reperiem.

Pievērsīsimies mazliet tavai radošajai darbībai. Pastāsti, lūdzu, kā tavā gadījumā notiek teksta un mūzikas radīšana?
– Tas ir tā, ka to nevar īsti ieplānot, piemēram, labi, šodien astoņos es rakstīšu dziesmu. Manā gadījumā ir tā, ka es brīžiem pat nevaru aiziet gulēt, jo tad ienāk galvā viena rindiņa, ienāk otra rindiņa, vēl viena rindiņa, un tu saproti, ka neaizmigsi, kamēr nesarakstīsi kompozīciju līdz galam. Tāpēc man pie gultas allaž ir pildspalva un lapiņa, un tad, kad es visu esmu pierakstījis, varu droši doties pie miera.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.