Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Pufaikā» pa māju un mazgāties sporta kluba dušā

Parkā uz beņķa sēž divi bezpajumtnieki. Viens prasa otram: «Kā tad tu tādā nabadzībā nonāci? Pa kazino staigāji, narkotikas lietoji?» Otrs uz to atbild: «Nē, atstāju lampu neizslēgtu.» Tāds jociņš nesen ceļoja pa holandiešu sociālajiem medijiem.

Kad pērn novembra sākumā žurnālisti skaļi, bet noteikti reportēja, ka energocenas pieaugšot pat par astoņām, un daži pat neskopojās ar prognozi, ka par desmit reizēm, tad šis jociņš daudziem būtu skarba ikdiena, par ko smiekli vairs nenāktu. Realitātē tas nozīmētu, ka tāda vidēja holandiešu rindu māja 200 eiro vietā par enerģiju mēnesī maksātu 1600 (!).

Izrādījās, ka skaļi izbļautais bija vien izbļauts un cenas tik traki nepieauga (vismaz līdz šim). Ar uzsvaru uz – tik traki, jo pieaug. Tāpat kā visur citur. Pēc statistikas datiem, janvārī energoresursu cenas pieauga par 90% salīdzinājumā ar pērnā gada janvāri. Decembrī šis pieaugums bija 75%. Ja tā turpināsim, tad varbūt galu galā žurnālistiskie brēkuļi nemaz nebūs daudz kļūdījušies. Pateicoties šiem pieaugumiem, inflācija Nīderlandē janvārī bija tik augsta, kā tik reizi ir bijusi 1982. gada jūnijā – 6,7%. Kas tolaik bija pie vainas (vai Folklendu karš?), tā arī nespēju atrast, bet mūslaiku cenu lēcienam ir diezgan skaidrs iemesls, kaut arī pārtikas cenas turpina pieaugt ne pa mēnešiem, bet dienām, tāpat kā degvielas cenas. Ja tāda inflācija būtu, teiksim, «Gucci» somām, diezin vai kāds to vispār pamanītu, vai ne? Pēc Eiropas mērīšanas metodēm tulpju zemes inflācija gan ir jau pārsniegusi 7% robežu, tuvojoties astoņiem.

Lai vai kā tur būtu ar tiem skaitļiem, šīs nelāgās pārmaiņas pamana visi. Mans dzīvesbiedrs, kas kādreiz smīkņāja par maniem centieniem izraut no kontakta visus telefona lādētājus, kas neko nelādē, un neatstāt televizoru «stand-by» režīmā, tagad pats terorizē bērnus, kuri to turpina mierīgi darīt. Sabiedriskajā medijā «NOS» nesen kāds diezgan trūcīgs (parādu dēļ) holandietis stāstīja, ka ar šo gadu viņš vairs termostatu (temperatūras regulētāju mājā) neliek uz +21 0C, bet gan 17 vai pat
16 grādiem. Interviju viņš sniedza savā mājā, tērpies «pufaikā». Neesot, protams, omulīgi, bet, kad ieraudzījis, cik viņam šogad ierasto 800 eiro gadā vietā būs jāmaksā – un tie, pēc viņa vārdiem, ir 2400 eiro –, viņam nekas cits neatlika, kā... vilkt «pufaiku» mugurā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.