Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rātslaukuma slavenībai pa pēdām

Neviens īsti nezina, vai viņam ir mājas, cik viņam gadu un kurš viņam devis vārdu. Taču viņu pašu zina daudzi. Sagaidot Kaķa, Zaķa gadu (Ķīnā to sauc par Kaķa gadu, Japānā – Zaķa, bet, neskatoties uz dažādajiem nosaukumiem, šis gads simbolizē dzīvnieku ar pūkainu spalvu, kas mīksti krīt uz savām ķepām), mēģinām izdibināt ko vairāk par, iespējams, publiskāko kaķi novadā – Bauskas Rātslaukuma Rūdi.

Ja mēdzat Rātslaukumā pavadīt laiku vai apmeklēt tur notiekošos pasākumus, tad droši vien esat manījuši rudi baltu prāva auguma runci, kurš labprāt vēro svētkus kopā ar pārējiem baušķeniekiem. Viņš nav uzbāzīgs un bužināties kārs, drīzāk ar īsta kaķa dabu apveltīts – iet tur, kur viņam pašam patīk.

Privāto dzīvi tur slepenībā
Aptaujājot Rātslaukumā un tam apkārt esošajās iestādēs un uzņēmumos strādājošos, īstas skaidrības par to, kad Rūdis sāka savu publisko dzīvi šajā apkārtnē, nav. Tie varētu būt vismaz astoņi gadi. Dažiem šķiet, ka Rūdis turpat Plūdoņa ielas rajonā arī dzīvo, jo pa nakti, kad visas durvis Rātslaukumā viņam slēgtas, runcis kaut kur nakšņo. Nav noplucis un lietū izlijis, bet no rīta allaž solīds ir klāt. Citi tomēr vairāk sliecas domāt, ka Rūdim īstu māju nav, un naktis viņš, visticamāk, pavada kādā kāpņu telpā.

Kā redzams, Rūdim izdodas savu privāto dzīvi paturēt lielā slepenībā.

Tas, ka Rūdis pašlaik jau ir cienījamā vecumā, ir redzams. Tomēr īsto runča gadu skaitu neviens nezina. Kad viņš parādījās Rātslaukumā, esot bijis jau pieaudzis. Tāpēc, sasummējot Rūda Rātslaukumā pavadītos gadus, biežākais minējums ir – tā ap desmit gadiem. Plūdoņa ielas veterinārajā klīnikā «Cortex» atzīst, ka plēsējiem, kad «kucēna zobus» nomainījuši īstie, ir grūti precīzi noteikt vecumu. Kaut arī runcis ne reizi vien ir pabijis dakteru rokās, arī viņi Rūda vecumu precīzi noteikt nevar, pievienojoties jau citu minētajai versijai.

Tik simpātisks, ka tūliņ iepatīkas
Taujājot Rātslaukumā un tā apkārtnē strādājošos par Rūdi, nevar nepamanīt, ar kādu sirsnību par viņu tiek stāstīts. Pat rudā runča raksturs neizpelnās kritiku, kaut viņš ne pavisam nav mīļkaķītis.

Rūdis ar cilvēkiem ir draudzīgs, taču nedodas rokās ucināt. Ja pārāk uzstājīgi izrādīsit savu pieķeršanos, var arī uzrūkt un iekost. Senioram netīk skaļi bērnu bari, tad viņš tūliņ pat meklē klusāku stūrīti. Vēl runcim nepatīk citi sugas brāļi (par māsām gan neko nedzirdējām), piemēram, ar vēl vienu Rātslaukuma rudo kaķi, sauktu par Zvaniņu, labas attiecības veidotas netiekot.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.