Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Redzēt jaunas vietas un gūt jaunus iespaidus

Ceļosim! Akcijā «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē» – šoreiz Pasvale un tās apkaime

Šomēnes Bauskas novadā un pierobežas Lietuvas rajonos sākusies tradicionālā apceļošanas akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē». Akcijas otrajā nedēļā tās objektus Pasvales rajonā Lietuvā apmeklēja arī «Bauskas Dzīve».

Krāsainos logus atrast neizdodas
Šogad Pasvales rajonā apskatei izvēlētie objekti meklējami ārpus pilsētas. Rauboņu ūdensdzirnavas atrodamas Raubones ciemā, kas ieskauts «Via Baltica» un Pasvale–Birži šoseju krustojuma veidotā zemes trijstūrī. 19. gadsimta industriālā mantojuma ēka, kurā darbojušās ūdensdzirnavas, vilnas kārstuve un vērptuve, nesen piedzīvojusi atjaunotni. Kā var lasīt tūrisma objekta anotācijā, mūsdienās nozīmīgajam pagātnes arhitektūras un retajam inženiertehniskajam objektam ar labi saglabājušos tehnoloģisko aprīkojumu ir unikāla vērtība. 2008. gadā ēka ar tehnoloģiskajām iekārtām kļuva par valsts aizsargājamu vēstures, tehnikas un arhitektūras pieminekli. Apskates vērta ir gan pati ēka, gan iekoptā apkārtnes ainava ir labs pieturas punkts ceļotājiem. Taču īslaicīgu izbrīnu un pārsteigumu akcijas dalībniekiem var sagādāt uzdevumā rakstītais – izskaitīt, cik daudz krāsainu logu ir ēkai. Krāsainos logus ieraudzīt neizdodas, tāpēc jāpieņem, ka ar to domāts saskaitīt aizmūrētās log-ailas, kurās ar melnu un baltu krāsojumu imitēts loga veidols.

No objekta apraksta dalībnieka kartē var noprast, ka iespējams ielūkoties arī ēkas iekšpusē, kur apskatāmas vēsturiskās vilnas apstrādes iekārtas. Taču nekas neliecināja, ka objekts būtu atvērts pastāvīgai apmeklēšanai. Iespējams, ka tam nepieciešams iepriekš pieteikties, kā tas ir minēts par izglītojošām programmām.

Krāsainos logus meklējot, vīlies bija arī sastaptais ceļotājs Ivars Prīsis no Bauskas. Viņš «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka jau paguvis apceļot Jonišķu un Pakrojas rajonu, un Lietuvas pusē palikuši vien daži objekti, kuri vēl jāsasniedz. Velobraucējs un fotogrāfs I. Prīsis visus maršrutus paveicis ar velosipēdu, ekipējies ar fotoaparātu. Interesanti, ka tajā dienā veloceļotāju maršrutā sastapām vēl divas reizes, lai gan pārvietojāmies ar dažāda ātruma transporta līdzekļiem. Velosipēda priekšrocība ir tā, ka daudzviet ar to var piekļūt tuvāk, nekā braucot ar automašīnu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.