Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saglabāt domas skaidrību

Grāmatas nākotnē nepazudīs, ir pārliecināta rakstniece Džeina Šteinberga. Viņas debijas romāns «Lasītāja», kas izdots 2020. gadā apgādā «Zvaigzne ABC», guvis lasītāju ievērību un arī augstu novērtēts, jo iekļauts lasīšanas veicināšanas programmā «Bērnu un jauniešu žūrija» 2021. gadā kā viens no labākajiem darbiem vecumposmā 15+.

Rakstniecība kā hobijs
Dž. Šteinberga gan atzīst, ka pati joprojām mulst, kad viņu kāds dēvē par rakstnieci, un, tiekoties ar jauniešu auditoriju Alūksnes pilsētas bibliotēkā, teic: «Rakstnieki karājas rāmīšos pie sienām, es rakstu grāmatas un stāstus. Rakstniecība man ir interesants un piepildošs hobijs, kam nav nepieciešami ļoti lieli papildu līdzekļi.» «Lasītāja» ir viņas pirmais lielāka formāta darbs, bet tapuši arī vairāki stāsti. «Biju ļoti pārsteigta, ka grāmata tika iekļauta «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā» kategorijā 15+, jo, to rakstot, nebiju domājusi par jauniešiem. No otras puses, man liekas, ka robeža starp jaunieti un pieaugušo ir netverama, un, atceroties savus pusaudža gadus, ļoti gribējās būt pieaugušajam. Kas vēl labāk palīdz kā attiecīgi izvēlēta literatūra,» saka Dž. Šteinberga.

Līdz literatūras radīšanai viņa nonākusi nejauši, kaut profesionālā pieredze vienmēr saistījusies ar rakstīšanu. Laikrakstā «Diena» sākotnēji rakstījusi par kultūru, mākslu, mūziku, vēlāk arī par citām tēmām. Kādu laiku bijusi «Dienas» korespondente Briselē. Strādājusi arī valsts pārvaldē Eiropas Komisijas Latvijā pārstāvniecības preses dienestā, Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas birojā, bet tagad – sabiedrisko attiecību jomā, raksta arī reklāmas tekstus. «Lasītājas» autore teic – pieredze, kas uzkrāta, strādājot žurnālistikā un sabiedriskajās attiecībās, palīdzējusi uzrakstīt «Lasītāju».

Jau no bērnības daudz lasījusi grāmatas, un kādā brīdī «aizķēris» fantāzijas un fantastikas žanrs, kas tagad pašai ir tuvākais, tādēļ arī likumsakarīga bijusi vēlme tajā kaut ko uzrakstīt. Ar savu pirmo stāstu «Zilie jūras vērši» piedalījusies «Zvaigzne ABC» konkursā fantastikas stāstu autoriem un ieguvusi tajā otro vietu, bet nākamajā konkursā – pirmo vietu par stāstu «Ņinas objektīvs». Paralēli pievērsusies lielajai formai, un tā tapusi «Lasītāja». Pirmās lappuses uzrakstītas 2015. gada ziemā, un izdevniecībā manuskripts atdots 2020. gada decembrī.

Bez pozitīvajiem tēliem
«No sākuma īsti nezināju, ka tas būs romāns, jo izskatījās pēc garāka stāsta. Grāmata rakstījās lēni tāpēc, ka strādāju pilna laika darbu, ir arī citas intereses, nodarbojos ar mūziku, spēlēju simfoniskā metāla grupā «Oceanpath». Bija jānotiek vairākām lietām, lai «Lasītāja» tiktu pabeigta, kad to izdarīju, bija tikai jānosūta manuskripts «Zvaigznei ABC», kur pateica, ka to publicēs,» par romāna tapšanu stāsta autore.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.