Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavniece Mārīte Purmale un stelpiete Inga Pīlādze veiksmīgi startē Pasaules čempionātā karpu makšķerēšanā

Latvijas sieviešu izlase ar novadniecēm sastāvā izcīna trešo vietu Pasaules čempionātā karpu makšķerēšanā

Lielbritānijā, pie Oksfordas, «Lineries fishing» dīķos, noticis pirmais Pasaules sieviešu čempionāts karpu makšķerēšanā, kur Latvijas izlase ieguva trešo vietu. Izlases sastāvā startēja arī iecavniece Mārīte Purmale un Inga Pīlādze no Stelpes.

Uz sacensībām, kas notika no 31. augusta līdz 3. septembrim, abas sportistes devās arī ar Bauskas novada pašvaldības atbalstu, jo Bauskas novada sporta jomas vadība novērtēja karpu makšķerēšanu kā sporta veidu un piešķīra finansiālu atbalstu. Sportistes nelika vilties.

Lielo zivju vieta
Lai notiktu Pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā sievietēm, vispirms ir jāsarīko Pasaules kausa izcīņa, un tā notikusi pirms Covid-19 pandēmijas sākuma Francijā. Pēc tam kļuva skaidrs, ka būs arī pasaules čempionāts, un tolaik Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijā atbildīgais par karpu makšķerēšanu Edmunds Skalbergs uzrunājis Raivi Trečaku, ka vajag izveidot Latvijas izlases komandu.

«Līdz pasaules čempionātam bija treniņi – tālmetiena un precizitātes. Bija lieliska nometne Vallē, «Makšķernieku paradīzē». Izdevās pastrādāt ar dažādām montāžām un taktikām, bija atzīmēti sektori. Bija tāds treniņš, kad divu stundu laikā jāiekārto nometne, – tāds laiks ir pasaules čempionātā. Treniņš bija labs, noķēra arī zivis. Labi, ka Vallē bija lielas zivis, jo tādas bija arī sacensībās Anglijā. Pēc treniņa «uzkrāvām» autobusus un devāmies ceļā. Meitenes lidoja ar lidmašīnām,» stāsta Latvijas sieviešu izlases karpu makšķerēšanā galvenais treneris Raivis Trečaks.

Nevis zvans, bet cope
Ceļš abām dāmām līdz pasaules čempionātam bija dažāds. I. Pīlādzei aizraušanās ar karpu makšķerēšanu sākusies pavisam negaidīti. «Aizbraucu Raivim līdzi uz makšķerēšanu. Tā tas sākās vienā jaukā dienā Vallē...» iesāk I. Pīlādze. Tālāk stāsta R. Trečaks: «Nāca svētdienas pusdienlaiks. Vienu brīdi biju atgājis, un Inga kliedz: «Raivi, tev zvana!» Kliedzu pretim: «Lai zvana, atzvanīšu!» Aizeju un skatos, ka Inga velk ar makšķeri zivi ārā. Prasu: «Kas zvana?» Izrādās, ka makšķeres zvaniņš. Saku viņai – jāsauc, ka cope. Izvilka kar-pu 9,8 kilogramu svarā.» «Tas bija mans personiskais rekords, kas ļoti ilgi turējās, un pārspēju tikai pagājušajā nedēļā – izvilku 21,375 kilogramus smagu karpu. Tas bija Goslovicē Polijā. Makšķerējām tur nedēļu,» teic I. Pīlādze.

Turpinājumā stelpiete piedalījās sacensībās kopā ar Loretu Birzuli. Pirmajā Latvijas čempionātā, kur bija 43 komandas, finišēja sestajā vietā. Šovasar pievienojās Mārīte Purmale, Latvijas čempionāta posmā 36 vienību konkurencē ceturtā vieta. «Pēdējās 15 minūtēs pusotru kilogramu pazaudējām trešajai vietai,» atceras I. Pīlādze.

Iecavnieci R. Trečaks iesaistīja ar lielu pacietību. «Astoņus gadus braukāju Artūram Šteinburgam uz makšķerēšanu līdzi vairāk kā kotlešu cepēja. Pasaules čempionātā mainījāmies vietām. Esmu tiesājusi sacensības, esmu to visu redzējusi no malas. Pienāca moments, kad komplektēja sieviešu izlasi. Uzrunāja jau iepriekš, bet bija visādi plāni. Un tad uzrunāja otro reizi. Tad iekrita trešais posms Latvijas čempionātā, man bija atvaļinājums – beigās no kotlešu cepējas uz pasaules čempionātu izlases sastāvā,» smaidot stāsta M. Purmale.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.