Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saruna ar sevi

Daba, kustība, krāsas, pašizziņa – šie ir atslēgvārdi Vecumnieku mākslinieces Andas Sproģes jubilejas gleznu izstādei «Saruna ar sevi», kas atvērta un līdz 10. maijam apskatāma Bauskas muzejā.

Ekspozīcijas svinīgajā atklāšanā 9. aprīlī kopā ar autori bija ģimene, radi, draugi, kolēģi un talanta cienītāji. Muzeja direktore Baiba Šulce pauda prieku, ka A. Sproģes darbi telpās ienesuši pavasarīgu dzīvesprieku, turklāt pēc pandēmijas divgades šī ir pirmā izstāde ar darbu autora un publikas klātbūtni.

Pieķērusies Latvijai
Krāsās, kustībā, Latvijas mīlestībā, emociju un gara brīvībā iemūžināta jūra un Zemgales ainavas. Izstādē apskatāmi 26 darbi – daži jau redzēti, bet vairāki pavisam jauni, tapuši neilgi pirms lielā notikuma. Gatavojot ekspozīciju, noskaņojumu ļoti iespaidojis karš Ukrainā; māksliniece nav varējusi pieķerties gleznošanai.

Autore ikdienā strādā Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā par vizuāli plastiskās mākslas programmas vadītāju un gleznošanas skolotāju. Aktīvi piedalās starptautiskos un valsts mēroga projektos, grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, savukārt personālizstādes rīko kopš 2002. gada. Paveikto labi rezumēt noteiktos laika nogriežņos, tāpēc izveidojusies tradīcija gleznas publiski izrādīt dzīves gadskārtās. Iepriekš lielākā izstāde jubilejas zīmē tapusi Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā, kad, svinot savus 40, autore priecējusi ar Venēcijas ainām. Šogad 45. dzimšanas diena, kas ir 11. aprīlī, sagaidīta ar Latvijai raksturīgiem motīviem un krāsu akordiem.

«Mani iedvesmo ceļojumi, arvien jūtu vajadzību sevi uzpildīt. Divus gadus neesmu izbraukusi no valsts, un tas atspoguļojas radošajā darbībā. Pandēmijas periodā daudz laika pavadīju dabā un ar to satuvinājos, izteiktāk sajutu sevī patriotisma smeldzi.

Esmu pieķērusies Latvijai un tieši tagad jo īpaši apzinos savu identitāti,» «Bauskas Dzīvei» pauž māksliniece.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.