Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Starp emocijām un racionāliem vārdiem

Jau pirms 13 gadiem Satiksmes ministrija veica potenciālā Bauskas un Iecavas apvedceļa ietekmes uz vidi izvērtējumu. Toreiz solīja, ka apvedceļu varētu sākt būvēt 2016. gadā. Tagad par to pašu runāja konferencē «Kā (iz)dzīvosim līdz Bauskas apvedceļam?».

Konference notika 13. aprīlī Bauskas kultūras centra telpās un pulcēja gan Bauskas novada, gan ministriju pārstāvjus, kā arī pilsētvides ekspertus un arhitektus. Pasākumu vadīja Ieva Paklona, kura arī uzdeva iesaistītajām personām klausītāju jautājumus. Demonstrēja biedrības «Bauskas vecpilsēta» sagatavotu video par Bauskas pilsētas vēsturi un situāciju pilsētas vēsturiskajā centrā.

Forumu atklāja trīs politiķu uzrunas. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka apvedceļa izbūve bija partiju priekšvēlēšanu solījumos pirms Saeimas vēlēšanām. «Vajag skaidru atbildi, vai būs apvedceļš un kāda ir procesa gaita. Nevaram rīkot pasākumus laukumā pie Rātsnama, ēkas ir katastrofālā stāvoklī, Būvniecības valsts kontroles birojs uzliek ierobežojumus, jo ēkas cieš no vibrācijām. Gribam skaidrus priekšlikumus – vai aizliegt kravas transportu brīvdienās un svētku dienās, vēlos zināt iespējamos risinājumus! Konferences uzdevums ir skaidrs un saprotams,» tā A. Okmanis.

«Konferences nosaukums ir mazisks. Bauskai ir labs potenciāls būt par attīstības, tūrisma un ekonomisko centru. Bauska atrodas ekonomisko ceļu krustpun-ktā, kas rada problēmas, bet dod arī iespējas. Pareizas dzīves telpas veidošana dod iespēju Bauskai piesaistīt tūristus,» tā pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits.
«Man nav ilūziju par to, kas notiek, ja Bauskas apvedceļa nav. Mēs redzam, ka dzīves paradumi un kvalitāte ir mainījusies, ka cilvēki vēlas dzīvot vietās bez trok-šņa, vibrācijas, gaisa piesārņojuma un vidē, kur var svētkus svinēt. Attiecībā uz Bauskas apvedceļu varam teikt, ka vilciens ir izkustējies. Tas iezīmējies ilgtermiņa plānos ātrāk, nekā iepriekš bija gaidīts,» uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.