Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar ko nodarbojas pašvaldības audita un kapitālsabiedrību pārraudzības nodaļa, kāds no tās labums; skaidro nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris

Šogad Bauskas novada administrācijā darbu sāka audita un kapitālsabiedrību pārraudzības nodaļa, kur ir divi darbinieki – vadītājs Dainis Rijkuris un auditore Ina Eiduka. «Bauskas Dzīve» aicināja uz sarunu Daini Rijkuri par to, ko darīs šī nodaļa un kāds no tās būs labums sabiedrībai.

Bauskas novada domes sēdēs, kad notika budžeta pieņemšana un algu noteikšana darbiniekiem, regulāri bija dzirdamas atsauces uz to, ka darbu sāks audita nodaļa, kura neskaidros jautājumus izpētīs un sakārtos. Sagaidāms, ka šī mēneša Bauskas novada domes sēdē pieņems arī nodaļas nolikumu un sāksies pilnvērtīgs darbs.

Ar ko nodarbojas audita un kapitālsabiedrību pārraudzības nodaļa?
– Iekšējais audits ir plašs jēdziens. Tā ir iekšējā kontrole organizācijā, kur mūsu gadījumā piecu gadu laikā mēģināsim «iziet cauri» visai pašvaldībai, sākot ar procesiem un beidzot ar visām iestādēm. Galvenā ideja – visam, ko dara, jebkuram procesam organizācijā, ir jābūt mērķētam uz kaut ko. Aprakstīts ir tas, kas jāpaveic darbiniekam, kurš strādā pašvaldībā. Tas, ko dara pašvaldība, ir aprakstīts, – plānošanas dokuments, ilgtermiņa stratēģija, īstermiņa plāns. Tie ir dokumenti, pēc kuriem pašvaldība plāno savu darbu un attīstību kādā konkrētā periodā. Tieši tāpat, ejot sīkāk, sīkāk un sīkāk, līdz katra atsevišķa darbinieka līmenim, katram procesam ir aprakstīts mērķis, kāpēc to dara un kāds rezultāts ir sagaidāms. Mēs esam tie, kas pārbauda, vai sistēma ir izveidota tādā veidā, vai darbā ir noteikti mērķi un kā izpilda šī mērķa plānus.

Kā tas saistīts ar iestāžu darba efektivitātes novērtējumu?
– Vistiešākajā veidā. Viens no uzdevumiem ir vērtēt, vai pašvaldības resursus izmanto efektīvi. Vai par iztērēto naudu iegūst maksimāli labāko rezultātu? Vai rezultāts, kas iegūts, ir visizdevīgākais? Tas ir mūsu darbs – vērtēt šo efektivitāti. Tas attiecas uz visām pašvaldības jomām – uz kapitālsabiedrībām un uz iestādēm.

Kas būs darba pieņēmējs?
– Audita veikšanas kārtība ir apstiprināšanas kārtībā. Ceru, ka nākamajā domes sēdē to apstiprinās. Pēc plāna atskaitās izpilddirektoram par to, kas notiek, un ir atsevišķas lietas, piemēram, izpilddirektora darbs, par kuru atskaitīsimies domes priekšsēdētājam.

Kādi būs nodaļas darbības efektivitātes rādītāji?
– Atbilstoši kārtībai, kas ir apstiprināšanas procesā, tas būs stratēģiskais audita plāns un audita gada plāni. Reizi gadā sastādām ziņojumu, kā process veikts. Ja atbilstoši plānam visu veiksim, darbs būs efektīvs.

Cik lielā mērā darbs saistīsies ar Valsts kontroles pārbaužu norādēm?
– Atbilstoši starptautiskajiem standartiem Valsts kontroli no mūsu puses uzskata par ārējo auditu, savukārt iekšējā audita funkcija ir sadarboties ar ārējā audita veicējiem. Mēs būsim tie, kas būs reāls kontakta punkts ar Valsts kontroli. Mēs piegādāsim informāciju, būsim kontaktpersonas un būsim atbildīgi par ieteikumu ieviešanas uzraudzību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Nacionālās apvienības rajona politbirojs Bauskas pašvaldību ir pārvērtis par “sili” jeb “darba biržu” apvienības biedriem un līdzjutējiem. Vēlēšanās caurkrituši parādnieki tā rijkuri tiek iekārtoti nodokļu maksātāju apmaksātos amatos!

  24
  4
 2. No malas šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar finanšu departamentu (nenormāli daudz grāmatveži salīdzinot ar citiem novadiem un pilsētām), sabiedriskās attiecības (par daudz), uzņēmējdarbības centrs (ko tas vispār dara izņemot citu ziņu šārēšanu FB), klientu apkalpošanas centri paralēli bibliotēkām.

  14
  1
 3. Kā “āzi par dārznieku” – nacionāļu pārvaldītā pašvaldībā iecelt partijas biedru par “auditoru”!

  25
  4
 4. Caurkritis deputāts, daiļās runas un demagoģijas meistars bez reālu savu darbu un rezultātu pamata. Pat šinī intervijā nav nekas vairāk, kā tukšvārdība- kaut kas kaut ko 5 (!!) gadu laikā nemitīgi pārbaudīs un atskaitīsies. Nodaļa, kas sastāv no vadītāja ( svarīgi, ka pompozs amata nosaukums) un auditora. Darbinieku un darba efektivitātes vērtēšana?!? Lieliski veids, kā manipulēt ar jebkuru.

  23
  2
 5. izteikties jau varam- visi visu saprot, bet kungs sēž uz nodokļu maksātāju rēķina siltā krēslā un visiem mums lepni…

  5
  2
 6. Bundulēns visiem mīksto uzlicis vēl nebija knābis pret viņu izbeidzis kriminālprocesa resorisko pārbaudi, kā šis tika nofraktēts siltā naudīgā vietā kā iepirkumu komisijas loceklis tagad jau miljonu vērtus iepirkumus apgroza.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.