Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Stipri vakar – brīvi šodien!»

Ar projektā «Militārais mantojums» paveikto un tā tūrisma piedāvājumu «Lauku ceļotājs» un Rīgas plānošanas reģions iepazīstināja mediju pārstāvjus organizētā pasākumā «Stipri vakar – brīvi šodien!», piedaloties vairākiem projekta partneriem un vēstures ekspertiem. Pasākumā un braucienā pa militārā mantojuma objektiem Pierīgā piedalījās arī «Bauskas Dzīve». Šajā publikācijā var lasīt par tikšanos ar projekta izstrādātājiem Latvijas Okupācijas muzejā (LOM), Dūņezera PSRS pazemes sakaru centra apmeklējumu un neparasto pusdienu ēdienkarti viesu namā «Gungas» Ādažu novadā. Par citiem apskates objektiem – piektdien.

Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība ievada uzrunā uzsvēra, ka pašlaik par nākotni jādomā vēl vairāk, izvērtējot vēsturi. «Līdz šim stāstījām vēsturi un centāmies pārliecināt, ka tā jāzina. Šodien vēstām, ka mums jābūt stipriem, lai mums būtu nākotne,» pauda S. Vība. Direktore atklāja, ka muzejs pēc remonta, ekspozīciju atjaunošanas un pārveides jau nākamajā mēnesī vērs durvis apmeklētājiem. Muzejā būs izvietots informatīvs stends, kas kalpos kā vārti ceļojumam militārā mantojuma vēsturē.
Asociācijas «Lauku ceļotājs» vadītāja Asnāte Ziemele atzina, ka projekts tapis laikā, kad pavisam netālu atkal notiek karš, un tas militārā mantojuma tūrismam piešķir papildu šķautni. «Šī tūrisma tēma ir nopietna, bet arī aizraujoša,» pauda A. Ziemele. Viņa pastāstīja, ka projekta ideja par kopīgu militārā mantojuma projektu nākusi no Igaunijas, tagad tā īstenošanā rit trešais, noslēdzošais gads. Ir tapis tūrisma piedāvājuma ceļvedis ar 173 objektiem abās valstīs, izstrādāti 12 tematiskie maršruti un ceļojumu karte. Tūrisma piedāvājuma mājaslapa militarais.celotajs.lv jau guvusi popularitāti pasaulē.

«Lauku ceļotāja» pārstāvis Juris Smaļinskis, iepazīstinot ar projekta mājaslapu, stāstīja, ka apjomīgo vēsturiskās izziņas materiālu ir gatavojuši vēstures eksperti, un projekta izstrādes gaitā vēsturiskais zināšanu kopums ir savietots ar tūrisma informāciju. Mājaslapa veidota tā, lai tā būtu dzīvīga, ieguldīts pētnieciskais darbs, interpretācija papildus vēsturiskajai izziņai, un iesaistīta sabiedrība. Tūristiem un lapas lietotājiem ir iespēja rakstīt komentārus, iesūtīt savus stāstus par militārā mantojuma objektiem. Ir izveidota atsevišķa sadaļa – stāsti. Tie ir pierakstīti no cilvēku personiskās pieredzes un izpratnes par vēstures norisēm, un ne visi atbilst vēsturiski pārbaudītiem faktiem, bet raisa interesi izzināt vairāk.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.