Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Stundu saturā – patriotisma tēma, praktisku iemaņu apguve

Valsts aizsardzības mācībās vēlētos sagaidīt jauniešu ieinteresētību un motivāciju

Valsts aizsardzības mācība (VAM) tiek īstenota jau lielā daļā Latvijas un arī Bauskas novada izglītības iestāžu. Šoreiz «Bauskas Dzīve» pavēroja mācību stundas norisi Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā (turpmāk –
Saulaines skola).

«Bauskas Dzīve» Saulaines skolā ierodas rīta pusē un taisnā ceļā dodas uz stadionu, kur 3. auto-mehāniķu kursa audzēkņiem norisinās VAM nodarbība. Šo kursu pārstāv tikai vīriešu dzimums, un visi ir nostādīti kolonnās, lai apgūtu pareizu soļošanu.

«Šodien mums ir vielas nostiprināšana ierindas mācībā, kuras laikā audzēkņi apgūst ierindas elementus – soļot, izpildīt komandas, kā arī stāvēt,» pastāsta VAM instruktors kaprālis Kārlis Černajs, «dienas pirmajā pusē apguvām teoriju par to, kas ir mežabrāļi, partizānu kustība. Diskutējām par to, kas viņi ir, ko un kāpēc viņi ir darījuši, kā arī – kāda ir viņu loma.»

Jaunekļiem vislabāk patīk šaušanas nodarbības
K. Černajs pastāsta, ka VAM nodarbībās no teorētiskās un praktiskās puses tiek apgūta arī šaušana, orientēšanās apvidū, teorija par Latvijas valsti un citas tēmas. «Jauniešiem ir svarīgi apgūt šīs iemaņas, jo tās ir noderīgas, lai attīstītu sevi kā personu, iemācītos darīt praktiskas lietas un spētu veikt attiecīgās iemaņas nestandarta situācijās ikdienas dzīvē,» domās dalās instruktors. Viņš Saulaines skolā VAM nodarbības vada piecām grupām.

«Līdz šim VAM stundās esmu apguvis, kā pareizi soļot, izpildīt dažādas komandas, kā šaut un citas lietas,» pastāsta 3. kursa audzēknis Viktors Zarudņevs, «vislabāk no visa man, visticamāk, patīk šaušanas nodarbības. Tas ir kaut kas neierasts un neikdienišķs, tāpēc interesants. Pats uzskatu, ka man šaut padodas.» Rīts ir drēgns, taču Viktors atzīst, ka kustoties auksti nav. «VAM stundas jauniešiem ir noderīgas, jo tādā veidā pavadām laiku, arī fiziski kustoties, kā arī zināsim, kā rīkoties krīzes vai citādās nestandarta situācijās,» pastāsta Viktors, «pagaidām man plāns nākotnei jau ir sastādīts, bet, kas to lai zina, – varbūt domas mainīsies.»

«Esmu iemācījies šaut, soļot, orientēties apvidū,» stāsta Jānis Kampiņš, «šodien mācāmies soļot un apgūstam teoriju.» Arī Jānim vislabāk no visa, ko apgūst VAM nodarbībās, patīk šaušana, par interesantām atzīst arī orientēšanās nodarbības. «Manuprāt, izglītībā šī mācība ir svarīga, jo, ja kāds vēlas darboties, piemēram, Jaunsardzē vai Zemessardzē, tad šīs lietas noder,» uzskata Jānis, «es pats negribu darboties Jaunsardzē vai tamlīdzīgā jomā, man tas nav nepieciešams – liekas problēmas. Saistīt savu dzīvi ar militāro jomu man vispār nav padomā.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.