Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Svitenē gleznotais laiks ir kā zelta laikmets»

XI glezniecības simpozijs – atkalredzēšanās prieks ar draugiem, kolēģiem un brīnišķīgām ainavām, pieredze un miers

Svitenē pagājušajā nedēļā, no 25. līdz 30. jūlijam, norisinājās jau XI glezniecības simpozijs. Gleznotāji strādāja plenērā, kā arī piedalījās Īras Rozentāles vadītajā meistarklasē «Klusā daba». Mākslinieki noskatījās arī iepriekš Svitenes muižas svētkos notikušās Dr. art. Kristiānas Ābeles lekcijas «Personības Svitenes muižā» videoierakstu. Lekcija vēstīja arī par muižas īpašnieces Cecīlijas fon Anrepas-Elmptas gleznu kolekciju. Svitenes glezniecības simpoziji arī atbalsta tagadējās vietējās gleznu kolekcijas veidošanu, kas pa šiem gadiem jau diezgan plaša.

Meistarklasē 26. jūlijā cītīgi strādāja arī divi mazie svitenieki Līvija Apsīte un Ričards Amoliņš, kurš ir vietējās mākslas skolas audzēknis.

Liliāna Indāne šogad atkal pārsteidza ar ļoti neparasti tvertu pilnīgi abstraktu saulrietu, kurš gleznots ar taisnām līnijām. Daudzi atceras viņas fantastisko diplomdarbu mākslas skolā, kurā autore pēkšņi izmainīja savu ilgi izkopto rokrakstu. Viņa Svitenes glezniecības simpozijā piedalās jau trešo gadu. Arī Juta Bičevska savulaik apmeklēja mākslas skolu, bet tagad ir dedzīga gleznotāja plenērā.

Simpozija izstādi atklāja prāvs gleznotāju un viesu pulciņš. Piedalījās arī mūsu kultūras dzīvē svarīgi cilvēki, piemēram, Inese Mežkaze, Arta Golberga, Indra Liepa, Annija Kopštāle u. c. Pasākumu noslēdza jautra ballīte ar dejām akordeona pavadījumā. Organizatorisko darbu izcili veica Svitenes tautas nama vadītāja Sandra Kerēvica.

Publicējam Svitenes XI glezniecības simpozija dalībnieku vēstījumus par viņu darbu, piedzīvoto un izjusto.

Ieskatāmies mākslinieku vēstījumos
Aija Ušerovska: «Mans darbs «Pastaiga Rundāles pils dārzā» tapa mirkļa iespaidā, dārzā sastopot filmēšanas grupu, arī iespaidojoties no iepriekšējā vakarā dzirdētās lekcijas par Svitenes grāfieni Cecīliju. «Klusā daba» ir pirmais šī plenēra darbs, Īras Rozentāles iedvesmots, kur ainavas krāsu laukumu – flokšus, cipreses, Svitenes pils fragmentu ar kolonnu, pat zilo plēvi jumta atjaunošanas procesā kā klusās dabas uzstādījumā ir salicis lielais Mākslinieks.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.