Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Tas ir viņas sirdsdarbs»

Pateicības vārdus Agnesei Graudiņai bija atsūtījuši vairāki «Bauskas Dzīves» lasītāji, sakot viņai paldies par palīdzību grūtībās nonākušajiem. Viņu laikraksta aptaujā «Aizejošā gada notikumi un cilvēki» daudzi ieteikuši intervēt.

Agnese Graudiņa jau četrus gadus Bauskas novadā koordinē labdarības organizācijas «Tuvu» atbalsta sniegšanu. Viņa palīdz ikvienai ģimenei, kas nonākusi krīzes situācijā, tajā skaitā Ukrainas bēgļiem. Brīvajos brīžos Agnese arī pati ar pārtikas pakām, apģērbu, rotaļlietām un citām nepieciešamām lietām dodas pie ģimenēm uz attālākiem novada nostūriem, rīko svētkus un gādā dāvanas šo saimju bērniem. Viņa mulst, kad lūdzam stāstīt par labdarību, jo par to esot jājautā citiem: «Nu kā es par to stāstīšu?! Es vienkārši daru.»

Par atbalstu uzzina cits no cita
«Ar labdarības organizāciju «Tuvu» jau biju sadarbojusies. Pirms četriem gadiem viņi man jautāja, vai es nevēlos pati darboties Bauskā. Pārdomāju piedāvājumu un nospriedu, ka varētu mēģināt, jo mūsu novadā daudziem vajadzīga palīdzība,» stāsta Agnese. Viņa arī uzsver, ka organizācija palīdz visiem, kas nonāk grūtībās. Atbalstīti tiek ne tikai, kā ierasts domāt, maznodrošināti cilvēki, bet jebkura ģimene, jo krīzē, kaut īslaicīgā, var nonākt ikviens. Piemēram, palīdzība sniegta arī ugunsgrēkā cietušām ģimenēm. Cik vien iespējams, palīdzēts tiek arī ukraiņu ģimenēm, kas ieradušās Bauskas novadā. Sadarbība sākusies no pašas pirmās saimes, dažas no tām jau atgriezušās Ukrainā.

Agneses pārziņā ir aptuveni 100 ģimenes, daudzas no tām daudzbērnu, arī tādas, kurās tēvi vieni paši audzina bērnus. Tās ir ne tikai no Bauskas novada, bet arī Rīgas, Jelgavas un pat Ikšķiles. Ģimenes gan mainās – kādai palīdzība vairs nav vajadzīga, citai gluži pretēji – tā kļūst aktuāla.

Atbalstu saņem arī pensionāri
Lielāko daļu Agnese kā baušķeniece jau pati zina, bet ir arī tādi, par kuriem pastāsta palīdzību saņēmušie seniori. Agnese teic, ka apģērbs sirmgalvjiem nav tik nepieciešams, – tas gadu gaitā pašu sarūpēts. Bet, redzot, kā dažkārt dzīvo pensionāri, īpaši, kad apkures rēķini strauji pieaug, skaidrs, ka viņiem noderīgāka ir pārtika. Vēl senioriem ļoti nepieciešami dažādi palīglīdzekļi. Kad tie pieejami organizācijā «Tuvu», Agnese steidz tos nogādāt tiem, kam tie nepieciešami ar norunu, ka brīdī, kad to vairs nevajadzēs, tie tiks atdoti un varēs palīdzēt kādam citam senioram.

Cilvēki par organizāciju «Tuvu» un Agnesi uzzinot galvenokārt cits no cita – kāds, kam atbalsts sniegts, pastāsta tam, kas nonācis problemātiskā situācijā. Tāpat ar Agnesi sazinās sociālajos tīklos; sadarbība ir arī ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles pagastu sociālajiem dienestiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.