Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Te gūst materiālu atbalstu, mierinājumu un cerību

Svētdien, 8. maijā, ir ne tikai Mātes diena, bet arī visā pasaulē tiek atzīmēta Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness diena, kurā atminas un pateicas globālā tīkla darbiniekiem un aptuveni 14 miljoniem brīvprātīgo visā pasaulē par nesavtīgo darbu, palīdzot citiem. 8. maijs kā SK diena noteikta tādēļ, ka šai dienā dzimis Anrī Dināns, Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības aizsācējs.

Arī Latvijā, tai skaitā Bauskas novadā, iedzīvotājiem ir svarīgi un vajadzīgi Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) pakalpojumi. Par to šonedēļ pārliecinājās arī «Bauskas Dzīve», ierodoties Dārza ielā 12b Bauskā. Bauskas nodaļas darba laiks ir no pulksten 10 līdz 14 darbdienās, izņemot piektdienu, kad durvis ir slēgtas.

Lai saņemtu pārtikas un citas pakas, vajadzīga sociālā dienesta izziņa par trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu vai krīzes situāciju. Turpat ir arī apģērbu veikaliņš, kurā var iepirkties ikviens, ir arī bezmaksas apģērbi cilvēkiem ar izziņām.

«Bauskas Dzīve» sekoja SK Bauskas nodaļas darbam otrdien no plkst. 10 līdz 14. No paša rīta durvis vēra smaidoša dāma, tomēr tā nebija kliente, bet negaidīti ciemos atnākusi ilggadējā izpilddirektore Sandra (toreiz Pumpuriņa) Frīdenberga-Ansberga, kas šim darbam veltījusi 18 gadus. Sarunā atgriežamies pagātnē.

2004. gada 8. maijā Bauskā tika izveidota jauna SK vietējā komiteja, toreizējā tās izpilddirektore S. Frīdenberga-Ansberga stāsta: «Nebija pilnīgi nekā, pat telpu ne, Nikolajs Dzenis iedeva telpas Sadzīves pakalpojumu uzņēmuma pirtī, par saviem līdzekļiem izremontēja mājas pirmo stāvu, lai varam strādāt. Darbu sāka divas medmāsas – Vera Bajāre un Alma Pumpuriņa. Viņas dalīja humāno palīdzību, mērīja asinsspiedienu. Piecus gadus darbojāmies pirts ēkā. Bauskai bija sadarbības pilsēta Hedemora Zviedrijā, sākās sadarbība ar tās Sarkano Krustu. Aizbraucām uz Zviedriju pie viņiem, ieraudzījām, ka ir humānās palīdzības veikaliņi. Zviedri sāka mums vest humāno palīdzību. Cilvēki nāca pēc tās, cits pat ar ķerru... Palīdzējām asinsdonoriem, daudzbērnu ģimenēm un citiem. Asinsdonoriem rīkojām ekskursijas pa Latviju, bija dažādi pasākumi kultūras namā, sarīkojumi daudzbērnu ģimenēm pirms skolas. Pasākumi tuvināja. Vēlāk sākās Eiropas palīdzība trūcīgajiem ar pakām, ko sākām dalīt,» stāsta kādreizējā ilggadējā izpilddirektore.

Ramona Priede, pašlaik LSK Zemgales komitejas Bauskas novada Eiropas Vistrūcīgāko personu atbalstīšanas fonda (EAFVP) pārtikas un pamata materiālās palīdzības projekta koordinatore, SK sākusi darboties S. Pumpuriņas vadībā kā brīvprātīgā 2009. gadā. 2020. gadā no viņas pārņēmusi šo darbu, iesaistās SK organizētos projektos.

«Man ļoti interesē darbs ar cilvēkiem, gribējās arī saprast Sarkanā Krusta darbību, piesaistīja Sandras Pumpuriņas piemērs. Pašlaik arī esmu sākusi mācības sabiedrisko attiecību un personāla vadības jomā,» stāsta Ramona.

Sarunu pārtrauc apmeklētāja. Pēc pakas atnākusi 79 gadus vecā baušķeniece Vija Senkāne. «Otro gadu nāku pēc palīdzības pakām, mani ļoti laipni sagaida, ņemu arī grāmatas lasīšanai,» teic kundze, norādot uz pilnajiem grāmatu plauktiem telpā. Pakas saturs esot labs – gaļas un zivju konservi, kondensētais piens, «Dobeles dzirnavnieka» produkcija. Arī higiēnas paka ar šķidro un beramo veļas mazgāšanas līdzekli, zobu birsti un pastu, šķidrajām ziepēm un trauku mazgāšanas līdzekli ir vajadzīga, apgrūtinoša ir tikai trūcīgā statusa izziņas dabūšana no sociālā dienesta, jo «tikai dzenā, nevienam neinteresē, cik tālu jāiet, tāpēc jau daudzi to nespēj izdarīt un paliek bez statusa un atbalsta».

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.