Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Top viena liela kapitālsabiedrība

Uzņēmumu reorganizāciju Bauskas novada pašvaldība plāno kā apvienošanu

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē Bauskas novada audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris piedāvāja deputātiem novada kapitālsabiedrību reorganizācijas plānu – apvienot visus komunālo pakalpojumu sniedzējus vienā kapitālsabiedrībā.

Lēmumprojektu «Par kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu uzsākšanu» skatīja 16. februārī finanšu komitejas sēdē, to paredz skatīt arī domes sēdē ceturtdien, 23. februārī.

«Esošo kapitālsabiedrību struktūru saņēmām mantojumā no novadiem. Pienākums vērtēt struktūras piemērotību un efektivitāti bija viens no galvenajiem motivatoriem, veicot darbu ar kapitālsabiedrībām. Nonācām pie secinājumiem – visefektīvākais veids, kā nodrošināt pakalpojumus Bauskas novada teritorijā, ir veidot vienu kapitālsabiedrību, kas sniedz komunālos pakalpojumus,» informēja D. Rijkuris.

Pēc atbalstoša lēmuma pieņemšanas domes sēdē reorganizācijas procesu paredzēts īstenot līdz šī gada beigām.

Sola decentralizētu pārvaldību
Finanšu komitejas sēdē D. Rijkuris norādīja, ka jau pirms novadu reformas Valsts kontrole veica revīziju un uzdeva Vecumnieku un Bauskas pašvaldībām izvērtēt izveidotās ūdenssaimniecības administratīvās struktūras efektivitāti. «Izvērtējām pašvaldības līdzdalību kapitālsabiedrībās, konsultējoties ar Konkurences padomi. Konkurences padome norādīja, ka pakalpojumu sniedzēju sniegtie pakalpojumi «pārklājas», – ir ievērojams skaits uzņēmumu, kas sniedz vienādus pakalpojumus. Jāvērtē iespējas mainīt, apvienot un padarīt procesu efektīvāku,» stāstīja D. Rijkuris.

2022. gada nogalē un 2023. gada sākumā veikta konkrētu fun-kciju un darbības izvērtēšana, un nonāca pie secinājumiem, ka visefektīvākais veids, kā nodrošināt pakalpojumus Bauskas novada teritorijā, ir veidot vienu kapitālsabiedrību, kas sniedz komunālos pakalpojumus.

Plānots, ka topošajā kapitālsabiedrībā būs pietiekami decentralizēta pārvaldība, lai būtu spēcīga pārstāvniecība novada reģionos un nezaudētu saikni ar konkrētām vietām un aktualitātēm. «Ar izpilddirektora rīkojumu izveidota darbības grupa, kas šo procesu vada, nodrošinot pārstāvību esošajām kapitālsabiedrībām, lai vajadzības un viedokļus ņemtu vērā,» skaidroja D. Rijkuris.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Rijkurim vispār ir piemērota izglītība auditoram? Jeb Bauskas gadījumā noteicošais ir piederība nacionāļu sarakstam un zināšanas nav vajadzīgas? Izdēs te vanckaru kā Pūce ar Plešu un visi būs nelaimīgi..

  32
  2
 2. Kārtējais Okmaņa eksperiments, ko vēl varētu mainīt. Varu saderēt, ka pēc pāris gadiem būs jāreformē atpakaļ (kā novadus). Par visu atkal maksās muļķa nodokļu maksātāji.

  31
  1
 3. Ka visus rakstus, kas novada cilvēkus iepazīstina ar jauno pārvaldes un apsaimniekošanas modeli, pārvērš par maksas rakstiem, jo katram novada iedzīvotājam taču tādi ” sīkumi” nav jāzina, tur viņš par dumju, uzzinās, kad jau būs viss nolemts un pieņemts. Kāda necieņa pret ” vienkāršo cilvēku”,redzu šādu modeli pirmo reizi- informējošie raksti, kas jāzina un jāizprot ikvienam , ir pārvērsti par preci – gribi par savu novadu ko zināt un saprast- maksā.

  48
  1
 4. Tas ir nacionāļu pirksts. tikai šoreiz viņi mēģina to iedabūt sev d…..nā

  13
  1
 5. Bet ej lūdzu uz pašvaldību un prasi viņiem skaidrojumu, informāciju utt. utjpr. Vai tad Bauskas Dzīve atbild par to, lai iedzīvotāji par visu tiktu informēti? Pašvaldībai jāinformē, nevis avīzei, ej pie viņiem un tur arī prasi!!!!

  4
  10
 6. https://m.pietiek.com/raksti/par_situaciju_valsts_kapitalsabiedriba__ldz_ritosa_sastava_serviss_/komentari saka:

  Varat apskatīt, kam tas ļekatausis un rijas kurinātājs gatavo vietu.. Ne parastam alkašam, bet rūdītam..
  Izskatās pēc kleinberga

  5
  1
 7. Ja tu būtu nedaudz ……., tad sena jau saprastu, ka re jau pašvaldība, bet gan BDz prasa naudu par rakstu, nauda par + rakstu lasīšanu jāpārskaita tai, vairāk neizteikšos ,ceru, ka beidzot kaut ko sapratīsi…….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.