Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tu tikai ieskanies, lai vari tālāk iet!

Bauskas mūzikas skola 65. dzimšanas dienu svinēs ar svētku koncertu «Tu tikai ieskanies»

Bauskas mūzikas un māk-slas skolas vēstures grāmatā 2022./2023. mācību gada pavasaris izskan 65. gadskārtas svētku zīmē, ko svinēsim 20. aprīlī ar koncertu. Skolas kolektīvs ieskandina gaidāmos svētkus. Šķiet, ka ar šo jubilejas gadu skola ne tikai turpina un novērtē līdzšinējās tradīcijas, bet ir arī gatava mainīties un radīt jaunas, attīstošas vērtības. Piedalīšanās koncertos, konkursos, festivālos ir lieliska iespēja uzstājoties attīstīt audzēkņu prasmes. Pēc koncertiem audzēkņi un skolotāji atzīst, ka jebkura publiska uzstāšanās sniedz gandarījumu par klausītāju atsaucību, ieinteresētību un nopietno attieksmi pret jaunajiem izpildītājiem.

Sniegums konkursos un festivālos
Šogad Bauskas mūzikas un mākslas skolā (MMS) izskanējuši koncerti ar klavieru, vijoles klases, akordeonistu, ģitāristu, pūšam-instrumentu, sitaminstrumentu un kora klases audzēkņu, pedagogu un absolventu piedalīšanos. Esam aktīvi muzicējuši koncertos un pasākumos. Skolas koris piedalījās Zemgales mūzikas skolu koru festivālā «Lai sasaucamies, lai dziedam!», kā arī gatavojas Starptautiskajam III jauniešu koru festivālam «Dainuojantys Biržai» Lietuvā.

Ļoti aktīvu un enerģijas pilnu sezonu aizvada mūsu skolas pūtēju kamerorķestris diriģenta A. Dziļuma vadībā (koncerts Lāčplēša dienas pasākumā Bauskā, Baldonē, piedalīšanās «Uzņēmēju brokastīs» Saulainē, draudzības koncerts ar Skaistkalnes pūtēju orķestri u. c. pasākumi). Bauskas MMS pūtēju orķestris ir pilntiesīgs XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieks.

XI Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu 2. – 4. klašu pianistu konkursā Dobelē piedalījās skolotājas Līgas Jaunliniņas audzēkne Elīza Lediņa un Ligitas Kārkliņas audzēkne Elizabete Upelniece, abas meitenes ieguva trešo vietu. Zemgales reģiona mūzikas skolu klavierspēles 7. klases audzēkņu festivālā-koncertā «Prieks muzicēt!» piedalījās skolotājas Līgas Jaunliniņas audzēkne Kitija Kampiņa, IV Vidzemes mūzikas skolu audzēkņu konkursā vispārējās klavierēs Inetas Rozentāles 3. kora klases audzēknei Madlēnai Antonei pirmā vieta. Bauskas MMS 6. klases audzēknes Lote Skuja, Robeta Stīrija, Viktorija Tjuha un Rūta Ģeidāne piedalījās Engures mūzikas un mākslas skolas rīkotajā solfedžo konkursā «Intervālu rotaļas».

Šajā mācību gadā nopietns pārbaudījums bija vijolniekiem, Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas «Stīgu instrumentu spēle – vijoles spēle» valsts konkursā, kur otrajā kārtā Bauskas MMS pārstāvēja pedagoģes Aivas Avotiņas 4. klases audzēkne Beāte Brezina un 6. klases audzēkne Viktorija Tjuha, kura ieguva trešo vietu.

Lepojamies ar trompetista Marka Maro Strazdiņa sniegumu konkursā «Talants Latvijai». Pašlaik Marks gatavojas konkursa otrajai kārtai.

Atzinīgi VI bungu komplekta spēles solistu konkursā «Amber Percussion 2023» ir novērtēts skolotāja Ikara Ruņģa 3. klases audzēkņa Gustava Ūdra sniegums.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.