Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vairāk reģistrētu notikumu, mazāk noziedzīgu nodarījumu

«Bauskas Dzīve» Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Bauskas iecirknī tikās ar amatpersonām – iecirkņa priekšnieku Aivi Leitānu, Svetlanu Grantiņu, Kārtības policijas nodaļas vecāko inspektori, nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītāju, un Aigaru Kalniņu, Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku, lai uzzinātu, kā pērn sekmējies darbs kriminālajā, kārtības un satiksmes uzraudzības jomā, lai izvērtētu, cik likumpaklausīgi bijuši Bauskas novada iedzīvotāji.

Bauskas iecirkņa priekšnieks Aivis Leitāns, sākot sarunu, teic: «Novadu reforma mūsu darbu nekādi nav ietekmējusi, jo apkalpojamā teritorija paliek tā pati. Gads bija raibs ārējo faktoru dēļ, epidemioloģiskās drošības uzraudzīšanai vajadzēja daudz resursu, slimoja arī darbinieki. Turklāt šajos apstākļos reģistrēto notikumu skaits auga – 2021. gadā to bija 7513, bet 2020. gadā – 5705. Vērtējot mūsu darbu pēc noteiktiem kritērijiem desmit ballu sistēmā, uz reģiona fona stabili esam pelnījuši astoņas. Priecē, ka ir samazinājies noziedzīgu nodarījumu skaits – 2020. gadā mūsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā to bija 709, bet 2021. gadā – 643.»

Aizvadītajā gadā «Covid-19» pandēmijas ierobežojumu dēļ cilvēki vairāk uzturējās savās mājvietās, bija slēgtas robežas, kā arī policija nodrošināja epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanas kontroli, – tas varētu būt iemesls, kāpēc 2021. gadā reģistrēts par 61 kriminālprocesu mazāk nekā 2020. gadā, «Bauskas Dzīvei» pauda D. Kalniņa, VP ZRP vecākā speciāliste.

«Liela vērība pērn tika pievērsta narkokriminalitātei Bauskas novadā, akcizēto preču nelegālai apritei visās stadijās – tirgotāji, pārvadātāji, lietotāji. Uzsvars ir uz realizētājiem, tikai pēc tam ir lietotāju loks. Aizturētas trīs grupas, kas nodarbojās ar narkotiku tirdzniecību – divos gadījumos tie bija Bauskas novada iedzīvotāji, vienā – no Rīgas, kas piegādāja un Bauskā tirgoja narkotikas. Draud cietumsods no pieciem līdz 15 gadiem. Nepalaižam garām aizdomīgus gadījumus arī narkotiku lietošanas ziņā. 173 personas nogādātas uz narkotisko vielu pārbaudi – gan pirmreizēji, gan atkārtoti, par ko jau draud kriminālatbildība, gan autovadītāji. Tas parāda policijas aktivitāti, ieguldīto darbu šajā jomā. Sākti 34 kriminālprocesi par gada laikā atkārtotu narkotiku lietošanu vai izplatīšanu. Pērn 13 sevišķu smagu noziegumu lietas nodotas kriminālvajāšanai. Uz reģiona fona šajā jomā rezultātu ziņā esam otrajā vietā, no viena cita reģiona iecirkņa atpaliekot par divām lietām,» laikrakstam stāsta A. Kalniņš.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.