Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidents aicina skatīties tālāk par degungalu

alsts prezidents Egils Levits sagaida mūs ar draudzīgu smaidu, viņu interesē, kā klājas reģionālajiem medijiem. Mūs savukārt interesē viņa rūpīgi izstrādātais dokuments par atbalstu plašsaziņas līdzekļiem, likums par vēsturiskajām zemēm. Sarunā noteikti gribējām parunāt par jautājumiem, kas satrauc daudzus, – «kovida» pandēmiju, kas nerimstas, bet pieņemas spēkā. Par to, cik droši varam justies savā zemē, vērojot situāciju kaimiņvalstīs. Un par to, ka bez tā, ko dara prezidents, deputāti un ministri, katram mums ir sava atbildības daļa, cik attīstītā, labklājīgā un drošā valstī dzīvosim.

Pagājušā gada jūnijā jūs nācāt klajā ar viedokli par nepieciešamu atbalstu komerciālajiem plašsaziņas līdzekļiem. Vai jums ir informācija, kā Saeimai un Ministru kabinetam sokas ar darbiem, ko aicinājāt veikt mediju atbalstam? Vai notiek darbs pie likuma par atbalstu komerciālajiem plašsaziņas līdzekļiem?
– Mans detalizēti izstrādātais viedoklis, kas paredz, kādā veidā būtu jāatbalsta komercmediji, ir viens no stūrakmeņiem Latvijas mediju telpas jeb, plašākā nozīmē, informatīvās telpas stiprināšanai. Sava loma ir sabiedriskajiem medijiem, bet arī komercmedijiem, es uzsveru – kvalitatīviem komercmedijiem, ir sava loma. Tā kā mums latviešu valodā runājošo un lasošo cilvēku skaits ir tik liels, cik ir, tas nozīmē, ka informatīvā telpa ir diezgan maza, un tikai uz komerciālās bāzes ir grūti nodrošināt pastāvēšanu, it sevišķi kvalitatīviem medijiem. Nekvalitatīviem ir vieglāk, kas arī redzams mūsu informatīvās telpas struktūrā. Tādēļ man šķiet, ka ir pareizi, ja valsts domā arī par atbalstu kvalitatīviem komercmedijiem. Dokumentā bija minēts gan šis pamatojums, gan konceptuālās nostādnes, gan arī diezgan detalizēti parādīts, kā šīm nostādnēm vajadzētu tikt regulētām likumā. Tālāka likuma virzīšana ir Artusa Kaimiņa vadītās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Vitas Tēraudas vadītās mediju apakškomisijas atbildība. Zinu, ka dažas domas ir bijušas, un tas jāprasa viņiem, kā tālāk likumdošanas process šajā jautājumā tiek virzīts. Mēs nevaram izdarīt likumdevēju darbu. Mēs varam un esam izdarījuši diezgan daudz, lai likumdevējs varētu tālāk šo jautājumu virzīt uz priekšu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.