Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vēl neiepazītās dabas un kultūrvides vērtības

Ceļosim! Akcijā «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē» – šoreiz Biržu rajons Lietuvā un Skaistkalne

Šomēnes Bauskas novadā un pierobežas Lietuvas rajonos sākusies tradicionālā ceļošanas akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē». Trīs akcijas dalībnieki no Bauskas novada apmeklējuši apceļošanas objektus Biržu rajonā Lietuvā, pa ceļam iegriežoties arī Skaistkalnē.

Noslēpumaini un uzjautrinoši
Magazīnas klēts (klēts labības rezervju glabāšanai – red.), kas vēsturiski iekļāvusies Skaistkalnes muižas ēku ansamblī, tagad piedzīvojusi atjaunotni, bet pašlaik ir aplūkojama vien no ārpuses. Kā vēstīts akcijas dalībnieku kartē, drīz tajā būs apskatāma interaktīva ekspozīcija par Skaistkalnes karsta kritenēm un ģeoloģiskajiem procesiem, kas tās veido.

Akcijas uzdevumā meklējamo akmeni pie ēkas ceļotāji ātri vien atrada, un, notraušot putekļu kārtu, izdevies nolasīt arī tajā iegrebtos burtus un gadskaitli. Bet informāciju par to, ko vēsturiski nozīmē šie iniciāļi, nojaust neizdevies ne uz vietas objektā, ne vēlāk tīmeklī meklējot. Cerams, ka pēc magazīnas klēts ekspozīcijas atvēršanas apmeklētājiem varēs uzzināt arīdzan par noslēpumainajiem iniciāļiem un ēkas vēsturi. Taču jautrību raisīja metāla plāksnes veida brīdinošs plakāts uz magazīnas ēkas durvīm. Tas nu jau arī uzskatāms par vēsturisku, lai gan nenāk gluži no muižas laikiem: «Ņe kuriķ!» (krievu val. – ‘nesmēķēt’).

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.