Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Videospēles – ierobežot, bet ne aizliegt

Martins Muitenieks: «Nodarbojoties ar sportu, ir ļoti viegli redzēt progresu – izaugsmi fiziskā veidā. Elektroniskajā sportā attīsta prāta spējas, un tās nav tik viegli pamanīt.»

Videospēles var būt noderīgas, vien jāapzinās, cik daudz laika ikdienā tām atvēlēt. Tās neizzudīs ne tagad, ne nākotnē, tādēļ sliktākais, ko vecāks var darīt, – pārmest bērnam spēļu spēlēšanu vai pat liegt to darīt. Tā vietā Latvijas Biogeiminga biedrība iesaka ģimenē ieviest spēlēšanas noteikumus un reizēm vecākiem kopā ar atvasēm pavadīt brīvo laiku virtuālajā vidē, lai labāk saprastu savu bērnu, atbalstītu un kādās situācijās spētu dot padomus.

Latvijas Biogeiminga biedrības valdes priekšsēdētājs Martins Muitenieks videospēļu spēlēšanu salīdzina ar strādāšanu birojā – tas ir pašsaprotams un pats par sevi nav nekas slikts, taču ik pa laikam nepieciešama atslodze, izkustēties un atpūtināt acis, un reizēm birojā nākas pavadīt vairāk laika, nekā plānots. Līdzīgi tas notiek arī, spēlējot videospēles. «Ja mūs, pieaugušos, kas ļoti aizrauj un ieinteresē, piemēram, kāds seriāls, varam veltīt tam daudz laika. Bērnus un jauniešus interesē spēļu spēlēšana,» iesaka M. Muitenieks.

Spēles trenē atmiņu
Arvien lielāku popularitāti gūst e-sports. Tā ir videospēļu spēlēšana profesionālā līmenī, kur sacensība notiek starp reāliem cilvēkiem elektroniskajā vidē. Tieši tāpat kā tradicionālajā sportā, arī e-sportā ir dažādi veidi jeb disciplīnas, kuros profesionālas komandas un spēlētāji sacenšas par balvām. «Spēles ir ļoti dažādas, un reizēm paši pusaudži neapzinās, ko spēļu spēlēšana attīsta, piemēram, izpratni par lietām un spēju uztvert informāciju, pieņemt lēmumus. Katrs spēlētājs vēlas kļūt labāks, uzlabot savas prasmes, tas nozīmē, ka jāuzlabo koncentrēšanās spējas, jāspēj risināt problēmas – izdomāt labāko risinājumu. Tiek trenēta arī atmiņa, jo jāiemācās kombinācijas, jāizdomā stratēģijas. Paši jaunieši nespēj to tā formulēt. Viņi neteiks, ka spēlē videospēles, lai attīstītu sevi. Nodarbojoties ar sportu, ir ļoti viegli redzēt progresu – izaugsmi fiziskā veidā. Elektroniskajā sportā attīsta prāta spējas, un tās nav tik viegli pamanīt,» stāsta M. Muitenieks. Viņš zina jauniešus, kuri spēlē videospēles un ir labākie matemātiķi klasē. «Par to diemžēl neviens nerunā un to neakcentē,» atzīst M. Muitenieks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.