Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vieniem par maz, otriem par daudz, problēmas – līdzīgas

Bauskas novada domes deputāti turpina apbraukāt Bauskas novada teritorijas, iepazīstoties ar novadu, kura dzīvi ietekmējošus lēmumus pieņem katru mēnesi. Šoreiz pienāca kārta Vecsaules un Gailīšu pagastam, kur galveno uzmanību pievērsa izglītības iestādēm.

Deputāti izbraucienā devās pēc kārtējās Bauskas novada domes sēdes 28. aprīļa pēcpusdienā. Pirmā pietura bija Teodora Lodinga alus darītavas ēka – deputāti izstaigāja pagalma teritoriju, apskatījās, kādā stāvoklī ir ēkas, bet kopumā atzina, ka iespējamā ēkas iegāde un izmantošana pilsētas vajadzībām pagaidām ir vienkārši sapnis.

Vecsaules pagastā pirmā pieturvieta bija Vecsaules pamatskola, un šeit pirmais bija sporta laukums pie izglītības iestādes, jo par stadionu to nosaukt nevar. Deputāti no Iecavas Vilnis Gailums un Jānis Siugalis kā sporta skolotāji pozitīvi novērtēja skolas sporta pedagoga darbu, bet tas nemaina būtību – ne pārāk labas kvalitātes asfalta seguma basketbola laukumu par piemērotu nenosaukt.

«Vecsaules skola sporta zāli gaida jau 50 gadus,» stāsta skolas direktore Lilija Bula. Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone skaidroja, ka Vecsaules sporta zāles būve kopš 2016. gada ir prioritāšu sarakstā. Turpinājumā par šo tēmu diskusijās bijušā Bauskas novada domes deputāti pauda viedokli, ka viens no kavēšanās iemesliem, kāpēc savulaik ēkas būvi tā arī nesāka, esot bijis saistīts ar opozīcijas prasībām, kas saistījuši kopā šo projektu ar Mežotnes sporta zāles būvi. Tiesa, savulaik opozīcija pauda uzskatus, ka sporta zāļu izbūvi kavē tieši novada vadība.

Izskanēja arī viedoklis, ka savulaik ēkas būve kavējusies tāpēc, ka projekts esot bijis pārāk liels. Direktore L. Bula uzsvēra, ka nepieciešama sporta zāle ar piebūvi 1. – 4. klašu kabinetiem, kā arī dabaszinību un informātikas kabinetiem. «Tad visa vecākā skolas ēka paliktu pirmsskolas vecuma grupām,» skaidro L. Bula. Potenciālais plāns atbilst tam pašam, kādu sporta zāli savulaik uzcēla Griķu pamatskolā, un to grūti nosaukt par kaut ko pārāk lielu.

Deputāti vaicāja arī par to, kas esot aktuālāks – stadions vai sporta zāle. Skolas direktore atzina, ka būtu labs kaut vai stadions, bet sporta pedagogs Arturs Kupčiuns skaidri pauda – sporta zāle. «Skolēni stadionā ārpus telpām normāli var sportot vairāk nekā divus mēnešus gadā, turpretī sporta zālē – septiņus mēnešus.» «Sporta zāli vajag, lai bērni nebūtu ar līkām mugurām un sportotgribētājiem būtu, ko darīt, – ko lai citu viņi dara laukos?» piekrita deputāte Ināra Pētersone. Viņa tajā pašā dienā domes sēdē uzsvēra, ka pašreizējā situācija skolā ir kritiska un pašvaldībai ir jādomā par skolas nākotni.

Deputāti apskatīja arī pašreizējo skolas sporta zāli, kur uzreiz bija skaidrs, ka pilnvērtīgas nodarbības grūti aizvadīt, bet Vecsaules pamatskolas audzēkņi vienalga pamanās startēt sacensībās līdzvērtīgi ar citu novadu komandām. Daudzi bērni brauc uz sporta nodarbībām Bauskā.

Vecsaules pagasta nodaļas vadītāja Līga Vasiļauska pastāstīja, ka pieaugušajiem sportā visaktīvākā ir volejbola komanda. Ir arī basketbolisti, kas brauc trenēties uz Jaunsaules sporta zāli. Darbojas šautriņu metēji, spēlē arī zolīti un novusu. «Futbols Vecsaules iedzīvotājus interesē, bet nav vienotas komandas,» atzina L. Vasiļauska. «Augustā notiek pagasta sporta svētki. Futbolu spēlē lieli un mazi,» stāsta L. Bula.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.