Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos vairs nenodrošina lielgabarīta atkritumu savākšanu

Vecumniekos vairs nenodrošina lielgabarīta atkritumu savākšanu

Vecumniekos ar 9. maiju pārtraukta lielgabarīta atkritumu savākšana speciālā konteinerā, aizbildinoties ar «nepareizu» atlieku izmešanu.

Situāciju «Bauskas Dzīvei» aprakstīja Vecumnieku iedzīvotāja, kas nevēlas publiskot savu vārdu, un to apstiprina citi laikraksta uzrunātie avoti.

Iemests šīferis
Kā stāsta Vecumnieku iedzīvotāja: «Viena pārkāpēja dēļ Vecumniekos nu visiem liegta lielgabarīta atkritumu savākšana. Man šķiet, šis nu gan ir dīvains lēmums. Īsumā – kāds iemetis lielgabarīta atkritumu konteinerā šīferi, tālab tagad cietīs visi, jo konteinera vairs nebūs.»

Rūpīgā kundze situāciju uzskata par absurdu, jo bažījas, ka tagad atkritumi atkal nonāks, kur pagadās: «Būs atkal visas malas piemēslotas ar matračiem, duškabīnēm, tualetes podiem un citiem mēsliem. Tas ir līdzīgi situācijai, ja es nopirktu vietējā veikalā vīnu un piedzertos, bet rīt veikalu aizklapēs ciet, lai tā vairs nenotiktu! Vai arī – viens bērns skolas pusdienās sasit šķīvi, tāpēc visiem aizliedz ēst.»

Vecumnieku iedzīvotāji domā, ka atkritumu apsaimniekotājai SIA «Eco Baltia vide» šis pakalpojums nav bijis izdevīgs, tādēļ kļūmīgais gadījums izmantots par ieganstu pārtraukt lielgabarīta atkritumu savākšanu. Tomēr situācijai ir vairāki aspekti.

Jāved uz Baldoni
Paziņojums par pakalpojuma pārtraukšanu iedzīvotājiem izplatīts 9. maijā. Tajā pausts, ka SIA «Eco Baltia vide», apsaimniekojot Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijas sadzīves atkritumus, ir konstatējusi, ka daļa klientu nekorekti lieto lielgabarīta atkritumu konteinerus. «Nogādājot konteinerus poligonā «Brakšķi», konstatēts, ka tajos ir daudz bīstamo atkritumu, kurus ir aizliegts šajos konteineros mest,» pausts paziņojumā.

«Konteineros drīkst ievietot mēbeles, matračus, paklājus, santehniku un citus lielus sadzīves priekšmetus, ko izmēru un svara dēļ nevar iemest sadzīves atkritumu konteinerā. Ievietojot konteineros minētos atkritumus, lūdzam tos sadalīt pēc iespējas mazākās frakcijās, lai konteinerā tie aizņemtu mazāk vietas. Konteineros nedrīkst mest riepas, būvgružus, videi kaitīgos un bīstamos atkritumus, nolietoto elektrotehniku,» uzskaitīts izplatītajā dokumentā.

Kā skaidrots paziņojumā: «Azbestu saturoša šīfera un būvgružu, kā arī riepu un elektropreču savākšana ir maksas pakalpojums. Par šo atkritumu utilizēšanu ir jāsazinās ar pakalpojumu sniedzējiem un jāvienojas par pakalpojuma kārtību. Pamatojoties uz šo situāciju, ka iedzīvotāji neievēro noteikumus, ar 9. maiju tiek izbeigta lielgabarīta atkritumu savākšana Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā. Lūdzam turpmāk izmantot tuvāko šķiroto atkritumu savākšanas laukumu Baldonē, Rīgas ielā 27.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Ļoti tuvredzīgs lēmums, kas noteikti nav iedzīvotāju interesēs. Varēs rīkot talkas ar dziesmām un dejām uz nebēdu, lepoties ar savākto atkritumu kalniem, kā arī ”priecāties” par piemētātām grāvmalēm un mežiem. Vai tiešām pašvaldībai žēl samaksāt par šo elementāro pakalpojumu, kā arī kādam darbiniekam pietrūka laika paskatīties kamerā, atrast grēkāzi un vēlreiz tautai atgādināt- ko tur var mest un ko nē… Vai tik pie vainas nav retās konteineru izvešanas reizes, tad iedzīvotājiem jāliek atvestais pie konteinera, jo tajā vairs nav vietas…
    Starp citu, atkritumu apsaimniekotāji Vecumniekos mainījušies, tāpēc ir ar ko salīdzināt – SIA «Eco Baltia vide» izcili nelaipns un augstprātīgs kantoris, kura labklājībā un ērtībās ar vietvaras atbalstu iesaistīti vietējie iedzīvotāji.

  2. ”Gudrā” zemē valsts vara organizē sistēmu lielo atkritumu savākšanai un arī pārstādei – ”muļķu” zemē valsts vara to nē un tad tikai talkas lai ar pompu to atkal visu savāktu — cik čakli esam !!! Bravo !!!

  3. Skumji par šo lēmumu. Un arī žēl par cilvēku vērtību nemainīšanos. Atkritumus mēs ražojam uz nebēdu un daudz, bet kā tie jāsavāc- tā pašvaldībai viss jāorganizē un jāapmaksā, jo pašiem par saviem atkritumiem žēl maksāt. Piesaukšu iemīļoto jājamzirdziņu- “nodokļu maksātāju nauda”. Kāpēc par šo naudu būtu jāvāc jūsu sūdi? Šāda iespēja bija- bet nē, tak jāsagrūž iekšā arī viss neatļautais. Tagad nav nevienam.
    Varbūt, tiešām policija varēja kamerās atrast vainīgos un likt viņiem apmaksāt visu pakalpojumu, bet ļaut citiem, kuri novērtēja šo iespēju, pakalpojumu izmantot arī turpmāk.
    Un laiks ir pieaugt- ja ko radām, tad par to arī paši atbildam- arī par atkritumiem, nevis nogrūžam uz pašvaldību, mežu, grāvjiem utt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.