Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vietas pievilcību veido komanda

Daudziem vietējiem un nu jau arī ceļotājiem pirmā maltītes vietas izvēle Bauskā ir «Aveņi» – krogs, kas dibināts pirms 18 gadiem pilsētas pievārtē pie šosejas, izaudzis līdz pārdomāti veidotam restorānam ģimenēm un draugu kompānijām.

«Aveņu» šarms slēpjas mājīguma sajūtā, ka esat te gaidīti, apvienotā ar mūsdienīgu eleganci un ērtām detaļām. Te pievelk ne tikai «ēdiens kā mājās», bet arī ar rūpību un gudru dizaina pieeju iekārtotās telpas un apkārtne. Vietējo novada balvu par izcilu uzņēmuma darbu nule papildinājusi valsts mēroga atzinība no Tirgotāju asociācijas.

Vieta kā spogulis
Vadītāja Vita Začesta «Aveņos» strādā kopš dibināšanas ar tēva – uzņēmuma aizsācēja – padomu un svētību. Desmit gadus viņa šo vietu pilnveido kā vienīgā vadītāja. Vitas stāsts «Aveņos» sākās, kad viņa gaidīja pirmo meitu Džuljetu. Tagad vadītāja ģimeni dēvē par savu motivāciju un mugurkaulu, kas liek būt aizvien labākai.

Smalka elegance izskatā un žestos, izteiksmīga runa izcilā latviešu valodā – tāds ir garākas sarunas iespaids par Vitu, un «Aveņu» noskaņa šķiet kā saimnieces atspoguļojums.

Taču Vita Začesta nevēlas personisku publicitāti, jo uzskata – restorāna tēlu veido komanda: «Galvenais, lai viesi atgrieztos, bet ne manis dēļ. Man patīk, ka neviens nezina, kas es esmu. Mums nevajag šefpavāru, jo viss ir komandas darbs. Man dzima ideja «wok» ēdienam, un kopīgi stundas laikā tikām pie īstās garšas. Mūsu garša ir kā mājās – ēd, un gribas vēl, porcija ir liela, esi pieēdies, bet neesi vīlies, jo viss ir tik labs! Svarīga doma – ja gribu garšīgi paēst, braucu uz «Aveņiem»! Katrs cilvēks «Aveņos» atdod visu, lai izdodas – virtuvē, bārā, viesu zālē. Katrs vēlas ikvienam viesim pagatavot visgaršīgāko ēdienu un uzņemt ar lielāko viesmīlību.»

Aug kopā
Vita «Aveņos» ir katru dienu, te uzauguši viņas trīs bērni. Līdz ar ģimenes vajadzībām pilnveidota vide un piedāvājums, piemēram, pievienojot ēdienkartei svaigi gatavotu biezeni bērniem. «Domāju, kā ir ērti manai ģimenei un ar ko var nopelnīt. Ja krogs ienesīgi strādā ar 100 vietām, tad tām te ir jābūt. Ja var nopelnīt ar banketu – tam jābūt. Ja ir vieta, ko pilnveidot – tas jādara. Taču vienmēr jādomā, kā ar komandu varam garantēt kvalitāti. Nekas netop mehāniski, te viss ir cilvēciskais faktors. Tiesa, kļūdas gadās, bet svarīgi tās neitralizēt. Es visur iebāzīšu savu degunu un pirkstus. Ja kaut kas ir greizi – atkāpjamies un darām no jauna,» stāsta vadītāja.

Nemitīgā klātbūtne un katra procesa izpratne ļāvusi Vitai izaugt: «Kad komanda prasa pāris darbarokas nedēļas nogalē, es varu būt jebkurš. Nav neviena darba, ko es šeit nemāku. Esmu izaugusi līdz tam, ka man nav bail katram viesim pajautāt – vai jums garšoja? Nav bail tāpēc, ka cenšamies darīt vislabāko. Ja zinu, kas ir nogājis greizi, varam to labot.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.