Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Viņus var saukt par “mediķu klasi”

Bauskas 2. vidusskolas 12.b klases jauniešu devīze «Kā būs, tā būs!» raksturojot viņupozitīvi reālistisko skatu uz dzīvi

«Bauskas Dzīve» tiekas ar Bauskas 2. vidusskolas 12.b klasi, kas mācās dabaszinību virzienu, kurā padziļināti apgūst bioloģiju un ķīmiju. Tematiski mācību novirzienam arī klases kopbilde un intervija ir bioloģijas kabinetā.

12.b klasē vidusskolas izglītību iegūst 12 jaunieši, no kuriem astoņas ir meitenes un četri – puiši. Viņu audzinātāja Kristīne Hutornaja savus skolēnus raksturo ar vārdiem – daudzpusīgi, interesanti un radošām idejām bagāti.

Vēlme kļūt par izciliem speciālistiem
«Katrs jaunietis klasē ir atradis savu vietu un nebaidās paust viedokli, kas arī veido mūs visus kā vienotu kolektīvu. Mani divpadsmitie atraisās draugu lokā, kad kopā pavada laiku. Kaut arī paretam katrs paliek ar savu taisnību, jaunieši ilgi dusmas sevī netur – spēj pārkāpt pāri aizvainojumam,» klasi raksturo viņu audzinātāja K. Hutornaja, «biologus, kā viņi paši sevi dēvē, reti var sastapt nenopietnus, jo pret savu izvēli un mācību procesu izturas ar lielu nopietnību un atbildību. Esmu pārliecināta, ka savu vietu dzīvē viņi atradīs.»

Klases kolektīvs atzīst, ka vidusskolā ir iegūtas atmiņas, ko nebūs iespējams aizmirst. Viņi joprojām atceras 10. klases sākumu, kad satraukti devās uz savu jauno klasi. «Mūs sagaidīja gan jau labi pazīstamas sejas, gan jauni klasesbiedri un, protams, mūsu skolotāja Kristīne,» kopīgi atceras 12.b klase. Pēc jauniešu domām, vidusskolas laiks paskrējis neticami ātri, un nu jau viņi sevi uzskata par vienotu, saliedētu komandu. Trīs gadu laikā skolēni bijuši klātesoši cits citam jau no pirmās tikšanās, kā arī kopīgos smieklos, asarās un neskaitāmos piedzīvojumos.

Kolektīvs vidusskolas gaitas sāka ar vienotu mērķi – cītīgi mācīties bioloģiju un ķīmiju, lai nākotnē kļūtu par izciliem speciālistiem medicīnas nozarē. Viņi paši atzīst, ka šajā laikā ir apguvuši ne tikai izvēlētā novirziena zināšanas, bet arī attīstījuši dažādas prasmes, kas noder dzīvē, – problēmu risināšanu, sadarbošanos, uzticību, lēmumu pieņemšanu un nemitīgu sevis pilnveidošanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.