Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Virsprokurors: «Katrā lietā ir vajadzīga izpratne, gribēšana un varēšana»

Intervija ar Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroru Aigaru Bičušu

Kādā no diskusijām minējāt, ka jūsu 23 gadu darbā Jēkabpilī izdarītajai slepkavībai līdzīgs noziegums nav pieredzēts. Kas ir mainījies? Varbūt dzīvi Latvijā ietekmē līdzās Ukrainā notiekošais karš un tas, ka Krievijas armija nesodīti izdara noziegumus?
– Nav šaubu par to, ka Krievijas kārtējā agresija, šoreiz iebrūkot Ukrainā un izvēršot plaša mēroga karadarbību un genocīdu pret kaimiņvalsts iedzīvotājiem, skārusi ikviena saprātīga līdzcilvēka sirdi un ietekmējusi mūsu ikdienu. Pagaidām grūti izdarīt secinājumus, vai notikumi Ukrainā kaut kādā mērā negatīvi ietekmējuši Latvijas sabiedrības kopējo likumpaklausību. Vismaz pašreizējie statistiskie rādītāji šādu tendenci neizceļ. Pērn Zemgales tiesas apgabala prokuratūras darbības teritorijā izmeklēšanas ie-stādēs kopā uzsākti mazliet vairāk nekā 5000 kriminālprocesu, tostarp ar vardarbību saistītie. Lai arī jau ilgāku laiku ir vērojama tendence vardarbīgajiem noziedzīgajiem nodarījumiem samazināties, to kopējais skaits joprojām liek aizdomāties par to, cik mentāli veselā un arī drošā sabiedrībā dzīvojam. Domāju, ka noziedznieki nav atkarīgi no Krievijas uzbrukuma Ukrainai. Liekas, ka kriminālnoziedzniekus nekas tāds neietekmē. Taču sabiedrība ir kļuvusi atvērtāka un arī līdzjūtīgāka. Es ar lepnumu valkāju kreklu Ukrainas karoga krāsās, ko man uzdāvināja ukraiņu ģimene, kas vairāk nekā gadu dzīvoja Tukumā. Krievijas uzbrukums Ukrainai ir pierādījis arī to, ka mūsu tauta krīzes brīžos joprojām ir spējīga solidarizēties un vienoties atbalstam tiem, kuri nonākuši nelaimē. Latvijā ir izmitinātas un atbalstītas Ukrainas kara bēgļu ģimenes, tiek vākti un nosūtīti humānie ziedojumi, esam pievienojušies pret Krieviju vērstajām sankcijām. Teju ikviena man zināmā ģimene sniegusi palīdzīgu roku Latvijā nonākušajiem kara bēgļiem, izņēmums nav bijis arī mūsu darba kolektīvs, tāpēc esmu gandarīts par savu kolēģu atbalstu un izpratni.

Jēkabpils traģēdijā apsūdzētais Leons Rusiņš nebija agrāk tiesāts kriminālnoziedznieks.
– Tas, ka varmāka nav agrāk sodīts, nenozīmē to, ka tas labi uzvedās vai ir bijis likumpaklausīgs. Lai mēģinātu kaut cik saprast jebkura noziedznieka rīcības motīvus, dažkārt nākas padziļināti pētīt viņa dzīvesgājumu un dzīvesveidu, izņēmums nav arī konkrētā persona. Nereti atklājas fakti, kuri personas devianto uzvedību vismaz daļēji izskaidro. Ar veselo saprātu nav izprotams, ka viņš izdarīja slepkavību, turklāt klātesot savam bērnam, ko bija apgalvojis, ka mīl un grib satikt katru dienu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.