Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visizplatītākie uzvārdi Latvijas iedzīvotājiem ir Ivanovs/-a un Bērziņš/-a

Unikāli uzvārdi, kas ir tikai vienai personai, fiksēti 80 tūkstošiem cilvēku mūsu valstī

Visizplatītākie uzvārdi starp Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem 2021. gadā bija Ivanovs/-a (~11 tūkstoši personu) un Bērziņš/-a (~10 tūkstoši personu), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas dati.

Sociālās statistikas departamenta pārstāve Baiba Zukula informē, ka ap astoņiem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju uzvārds ir Kalniņš/-a un Ozoliņš/-a. Virs pieciem tūkstošiem personu ir uzvārds Jansons/-e, Ozols/-a, Lie-piņš/-a, Krūmiņš/-a un Vasiļjevs/-a. Starp izplatītākajiem uzvārdiem retāk sastopami (virs tūkstoš personām) ir Millers/-e, Zālītis/-e, Dmitrijevs/-a, Antonovs/-a un Gūtmanis/-e.

Visvairāk floras un faunas
Izplatītāko uzvārdu vidū visvairāk ir floras (Bērziņi, Liepiņi, Ozoliņi, Ozoli, Eglīši/Eglītes, Kārkliņi, Kļaviņi, Vītoli utt.) un faunas (Baloži, Vanagi, Lāči, Brieži, Cīruļi, Gulbji, Sokolovi, Volkovi, Orlovi) semantiskās izcelsmes vārdu, kā arī antroponīmiskas izcelsmes uzvārdi (Ivanovi, Jansoni, Vasiļjevi, Petrovi). Retāk sastopami ir toponīmiskas cilmes (Avotiņi, Garkalni, Salas, Cēs-nieki) un ar amatiem saistīti uzvārdi (Arāji, Kalēji, Kapteiņi).

2021. gadā Izplatītākie uzvārdi Rīgā bija Ivanovi (3842), Bērziņi (2711) un Kalniņi (2259). Arī Zemgalē izplatītākie bijuši Ivanovi (821), Bērziņi (765) un Kalniņi (758). Vidzemē bez Rīgas izteikti izplatītākais uzvārds ir bijis Bēr-ziņš/-a (4846), tāpat bieži sastopami arī Kalniņi (3696) un Ozoliņi (3254), savukārt Kurzemē – Jansoni (1701), Bērziņi (1349) un Freimaņi (1050). Latgalē trīs izplatītākie uzvārdi bijuši Ivanovi (3028), Vasiļjevi (1321) un Bogdanovi (1252).

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.