Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Viss būs tikai labi»

Skaistkalnes pagasts ir jubilāres dzimtā vieta. Bērnības un jaunības laiks aizritējis Putnu ciemā, bet tagad Andras ģimenes mājas ir Skaistkalnē.

Savu bērnību Andra atminas saulainu, bijusi ģimenē ļoti mīlēta. Jo īpaši tuvs meitenei bija par desmit gadiem vecākais brālis An-dris. Ciemā tolaik bijis daudz bērnu, bet vislabprātāk Andra devusies līdzi lielā brāļa gaitās. «Kariņus spēlējām un gājām uz pagrabu «tusiņiem». Viņš uztaisīja no meldriem un kalmēm «matraci», lai varētu mani nolikt gulēt un nebūtu jāved tik ātri uz mājām. Bet, ja reizēm brālis negribēja ņemt līdzi puiku darīšanās, sēdēju smilšu kaudzē un bļāvu, cik spēka. Brālis mani ļoti lutināja. Viņš manu plastmasas zivi ar izplēsto aci samainīja pret brālēna veselo rotaļlietu, lai man būtu tā labākā manta. Biju luteklīte. Arī krustvecāki Lilita un Jānis mani lutināja,» atminas Andra.

Skaistkalnes vidusskola bija An-dras skola no pirmās līdz desmitajai klasei. Viņa atklāj: «Man ļoti patika iet skolā, bet mācīties – ne tik ļoti. Aizrāva dažādas darbošanās un aktivitātes, kas notika ārpus stundām. Pirmajās četrās klasēs dejoju sporta dejas. Braucām arī uz sacensībām Bauskā un Vecumniekos. Kopā ar deju partneri Aivi vienmēr ieguvām pirmās vietas. Dejošana man joprojām ir sirdslieta.»

Jau mazotnē meitenei bijusi interese par friziera profesiju. Kad mācījusies 5. klasē, par pirmo modeli izvēlējās savu māsīcu Sandiju; matu griezums izdevies visai avangardisks... Pēc 10. klases beigšanas Andra izlēma mācīties frizieres arodā, vidusskolas pēdējo klasi pabeidzot vakarskolā.

Tolaik Bauskas sadzīves pakalpojumu kombinātā pieredzējušu meistaru vadībā sagatavoja jaunos frizierus. «Pateicoties meistarei Inārai Strēlei, frizieres arodu apguvu ļoti labi,» atzīst jubilāre. Arī Skaistkalnē kombinātam bija pakalpojumu sniegšanas vieta, kur līdz ar citiem sadzīves pakalpojumiem bija arī frizētava. Tur arī sākās Andras frizieres darba pieredze, kas tagad mērāma 30 gadu garumā. Friziere ir apguvusi un vienlīdz labprāt veido gan vīriešu, gan sieviešu frizūras.

Ar patiku atceras savu darba periodu «sadzīvnieku» laikā, kad ikdiena ritēja kopā ar darba kolektīva dzīvi. «Tie bija labākie laiki. Kolektīvā sadzīvojām saticīgi un draudzīgi, bija daudz jautru brīžu. Tolaik sievietes daudz biežāk apmeklēja frizieri, lai saveidotu matus pasākumiem un pat ikdienai. Pirmdienās un trešdienās mēdzām iet uz darbu agrāk, jo veikala pārdevējas nāca sapost frizūras pirms veikala atvēršanas. Mūsdienās klientu paradumi ir būtiski mainījušies, frizūras taisa maz. Pēdējā laikā sievietes atkal vairāk vēlas ilgviļņus, bet jaunās meitenes dod priekšroku gariem matiem,» stāsta Andra.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.