Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Vivat Curlandia!» – veltījums Bauskai un Ketleru laika mūzikai

Laura Šarova intervijā «Bauskas Dzīvei»: sniedzam klausītājiem aizgājušo gadsimtu noskaņu un estētiskos ideālus

Šajā nedēļas nogalē – 15. un 16. jūlijā – Bauskā jau astoto reizi norisināsies Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!», piedāvājot patiešām krāšņu programmu. Kur meklējami festivāla aizsākumi, kāpēc tas notiek tieši Bauskā un kas gaidāms šā gada festivālā, sarunā ar «Bauskas Dzīvi» stāsta festivāla producente Laura Šarova.

Festivāls šogad notiek jau astoto reizi. Taču – kāds bija sākums un kā radās doma par šāda festivāla rīkošanu?
– Tieši Bauska jau pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados bija tā pilsēta, kurā aizsākās aktīva senās mūzikas kustība Latvijā un ar to saistītās publiskās norises. Un laimīgā kārtā 2016. gadā satikās domubiedri – senās mūzikas pētnieks un diriģents Māris Kupčs, baušķenieki Raitis Ābelnieks ar kundzi, kā arī Bauskas pils direktors Māris Skanis, kuram pateicoties mēs varam lūkot Bauskas pili tādā veidolā, kāda tā ir tagad. Arī Bauskas pils tornis ir guvis izcilu, restaurētu veidolu, kurā notiek koncerti. Tā, lūk, 2016. gadā dzima ideja, ka ir jāatjauno pirms daudziem gadiem aizsāktais, pēc kā daudziem interesentiem ir zināma nostalģija, un ir jāatjauno festivāls, kāds tas sākotnēji bija iecerēts – patiešām sniedzot klausītājiem ar visām maņām – redzi, dzirdi un sajūtām – aizgājušo gadsimtu noskaņu un estētiskos ideālus. Festivālam tika dots garš nosaukums – Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!», akcentējot, ka tas tiek veltīts Ketleru dinastijai. Taču skaidrības labad izmantojam arī saīsināto nosaukumu – senās mūzikas festivāls «Vivat Curlandia!», kas, salīdzinot ar citiem šķietami līdzīga nosaukuma festivāliem, patiešām godīgi pret klausītājiem piedāvā iespējami pietuvināti izbaudīt to laiku cilvēku ikdienu, jo pilnīgi visi koncerti tiek atskaņoti ar vēsturisko mūzikas in-strumentu oriģināliem vai kopijām, turklāt opera, kas katru gadu ir gaidītākais notikums, tiek atskaņota tikai un vienīgi sveču apgaismojumā un mākslinieki ir tērpušies vēsturiskajos kostīmos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.