Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgale joprojām sniedz daudz atklājumu

Aizvadītās nedēļas nogalē divi baušķenieki vējainu, bet ļoti saulainu dienu aizvadīja ekskursijā tuvējos novados Zemgalē. Maršrutam ierosmi devusi ziņa par to, ka īstenotais Tērvetes viduslaiku pilsdrupu konservācijas projekts ieguvis 3. vietu konkursā «Latvijas Būvniecības gada balva 2021» nominācijā «Re-staurācija». Pēdējos divos pandēmijas gados tuvākās apskates vērtās vietas Zemgalē jau krietni apceļotas, tāpēc maršrutu apaudzējuši ar objektiem, kuriem iepriekš pabraukts vai paiets garām.

Pa ceļam uz Tērveti Sesavas pagastā iegriezušies aplūkot Bērvircavas muižas kungu māju un izstaigāt parku. Iepriekš tīmeklī jau bija lasīts, ka senā ēka ir ļoti sliktā stāvoklī, taču dabā ieraudzītais šokēja. Nams, kurš ir atzīts par arhitektūras pieminekli un ko pētnieki novērtējuši kā senāko un vienīgo no koka būvēto kungu ēku Latvijā, ir pārvērties graustā. Redzētais neviesa cerības, vien pārdomas – ja patiešām vienīgā, senākā… varbūt.

Bet pastaiga muižas parkā spirgtajā rītā priecēja. Parks sakopts, uzziedējušas pavasara puķes. Tur var baudīt mierīgu pastaigu ap iegareno dīķi un Vircavas upīti. Parka teritorijā ierūmējušies arī sporta laukumi bumbu spēlēm, kā arī āra trenažieri aktīvām individuālām nodarbēm. Taču dzestrais brīvdienas rīts vēl nevienu sportotgribētāju no apkārtnes mājām nebija izvilinājis.

Tērvetes zemgaļu pilskalnu un Kalnamuižas medību pils drupas Tērvetē ceļotāji bija apmeklējuši pirms pāris gadiem. Toreiz, aplūkojot pilsdrupas, pārņēmis žēlums par to acīmredzamo noārdīšanos un bojāeju. Savstarpējās sarunās pauduši cerību, ka senās pils paliekas tomēr tiks paglābtas. Un nu, kad toreiz izteiktā cerība piepildījusies, bija jābrauc lūkot sapostie vēsturiskie mūri. Redzētais patiešām patīkami pārsteidza. Pilsdrupu apjoma iekšpusē ir izvietots informatīvais stends, no tā var smelties uzziņu par pils vēsturi dažādos laikos. Konservētās pilsdrupas pakalnā no šosejas puses pamanāmas jau pa gabalu. Tagad pilskalna nogāze attīrīta no kokiem un restaurētā mūris piesaista skatienu; kopā ar blakus esošo pilskalnu tas veido pievilcīgu ainavu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.