Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ceļvedis skaistam un ilgtspējīgam dāvanu iesaiņojumam

Tā kā cenšamies samazināt atkritumu daudzumu un veicināt videi draudzīgu praksi, pāreja uz ilgtspējīgu un atkārtoti lietojamu dāvanu iesaiņošanu kļūst arvien populārāka. Lai iedvesmotu iepakot ilgtspējīgi, “AJ Power Recycling” apkopojis radošas un videi draudzīgas alternatīvas tradicionālajai dāvanu iesaiņošanai, piedāvāLinda Indriksone, “AJ Power” uzņēmumu grupas pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dod papīram otro dzīvi

Viens no vispieejamākajiem un videi draudzīgajiem materiāliem ir brūnais papīrs – kraftpapīrs, kas izgatavots no pārstrādātiem materiāliem. Kraftpapīrs būs izturīga un daudzpusīga izvēle dāvanu iesaiņošanai. Arī izlasītos laikrakstus var izmantot kā interesantu un radošu iesaiņojuma papīru, kas radīs senatnīgu izskatu ar nostalģiskām sajūtām. Tāpat avīžu papīrus var papildināt ar dažādiem žurnālu vai kalendāru izgriezumiem, veidojot oriģinālu kolāžtipa iesaiņojumu.

Šobrīd aktuālas ir arī bišu vaska drāniņas, kas var kalpot gan kā dāvanu iesaiņojums, gan kā papildu dāvana, jo to pēc tam var izmantot pārtikas produktu ietīšanai, lai saglabātu tos svaigus. Bišu vaska drānas ir izgatavotas no kokvilnas, kas piesūcināta ar bišu vasku, radot videi draudzīgu alternatīvu pārtikas plēvei un plastmasas iepakojumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Patiesā dāvana slēpjas ne tikai tajā, kas atrodas kastītē, bet arī atbildīgā iepakojuma izvēlē. Kā liecina “AJ Power Recycling” veiktās aptaujas dati*, vairāk nekā 40% Latvijas iedzīvotāju pievērš uzmanību tam, lai dāvanu iepakojums būtu ilgtspējīgs, kas vērtējams ļoti pozitīvi. Ilgtspējīga un atkārtoti lietojama iepakojuma izvēle Ziemassvētku dāvanām ir arī kā dāvana Zemei, kas atbalsojas vēl ilgi pēc svētku dāvanu lentu atraisīšanas,”stāstaAS “AJ Power Recycling” valdes locekle Solveiga Grīsle.

Izmanto to, kas mājas, jau ir pieejams

Dāvanu maisiņi vienmēr ir bijuši populāra izvēle iepakojumam, un tā ir viena no vienkāršākajām dāvanu iesaiņošanas iespējām. Tos ir viegli saglabāt un vēlāk izmantot citu dāvanu iesaiņošanai. Tāpat var izmantot auduma maisiņus, kas izgatavoti no kokvilnas vai lina. Tā būs lieliska alternatīva tradicionālajiem papīra maisiņiem, un tie kalpos arī kā papildu dāvana, ko saņēmējs var izmantot savā ikdienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāvanas var iepakot arī kartona kastēs, kas bieži vien paliek no internetā iegādātajiem pirkumiem, apaviem vai citām lietām. Lai dāvana izskatītos estētiski un oriģināli, iesaiņojumam iespējams izmantot arī pievilcīgu groziņu, kas izgatavots no ilgtspējīgiem materiāliem, piemēram, bambusa vai salmiem. Šie grozi piešķirs dāvanai dabiska skaistuma pieskārienu, un tos var atkārtoti izmantot uzglabāšanai vai dekorēšanai.

Pašizgatavotu dāvanu komplektu iesaiņošanai, lieliski var noderēt stikla burkas. Tās var piepildīt ar cepumiem, konfektēm, ziepēm vai vannas bumbām. Stikla burkas ir ne tikai atkārtoti lietojamas, bet arī lieliski parāda saturu, kā arī tās var kalpot kā dekoratīvs priekšmets. Turklāt, tās ir var arī radoši izdekorēt un apgleznot.

Smelies iedvesmu dabā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piešķirtu papildus “odziņu” dāvanas iesaiņojam, izmantojiet dabiskus dekoru elementus, piemēram, auklu, priežu čiekurus, egļu vai priežu zariņus, kā arī žāvētus citrusaugļus vai ziedus. Tie ne tikai uzlabos dāvanas estētisko pievilcību, bet tos arī var kompostēt vai izmantot atkārtoti. Diemžēl, arī krāšņās lentītes ne vienmēr tiek izgatavotas no videi draudzīgiem materiāliem, tādēļ labāk izvēlēties striķīšus un auklas, kas gatavotas no kokvilnas. Tās kalpos par ilgtspējīgu alternatīvu tradicionālajām bantēm.

*Aptauja tika veikta 2023.gada decembrī sadarbībā ar “Mindscan”. Kopumā aptaujā piedalījās 500 respondenti vecumā no 16 līdz 74 gadiem, no kuriem vairākums (40%) ir no Pierīgas, Vidzemes, Kurzemes, Latgales un Zemgales, savukārt nedaudz mazāka daļa no Rīgas.

Par AS “AJ Power Recycling”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “AJ Power Recycling” darbojas izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanas sistēmās, kuras pārrauga Valsts vides dienests (VVD). AS “AJ Power Recycling” uzņēmumiem sniedz 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas. AS “AJ Power Recycling” ietilpst uzņēmumu grupā “AJ Power”. Uzņēmumu grupa darbojas kopš 2014.gada, un tās apgrozījums 2021.gadā bija 67 miljoni eiro.

Publicitātes foto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.