Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nepērc jaunu, izmanto atkārtoti – Latvijā jauna platforma preču remontam un nomai

Šodien, 1.novembrī, biedrība “Zero Waste Latvija” atklāj vēl nebijušu digitālu platformu lietovelreiz.lv ērtākai, lētākai un vienkāršākai dzīvei – tajā vienuviet apkopota informācija par preču remonta iespējām, lietu nomu, maiņu un citiem apritīgiem pakalpojumiem visā Latvijā, portālu informēja biedrības pārstāve Kristiāna Bumbiere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidro, ka platformā izveidota plaša un pārskatāma pakalpojumu karte un lietu nomas katalogs. Karte aptver dažāda veida preču remonta pakalpojumus visā Latvijā, kā arī lietotu priekšmetu mazumtirdzniecību vai maiņu, un palīdzēs atrast gan tuvāko šūšanas darbnīcu, gan iespēju iznomāt sporta inventāru. Pieejamas arī katra reģiona lietu ziedošanas, maiņas, krāmu tirdziņu, brīvbožu un labdarības veikalu adreses, kur lietām atrast pielietojumu un jaunu īpašnieku.

Lai padarītu vieglāku ceļu uz nomas precēm, sadarbībā ar Gētes institūtu lietovelreiz.lv katalogā tiek piedāvātas arī dažādu preču bezmaksas nomas iespējas. Piedāvājumā ir elektroierīces, datortehnika, sporta un tūrisma inventārs, kā arī citas ikdienā nepieciešamas lietas – sākot no makaronu pagatavojamās mašīnas un e-grāmatu lasītāja līdz pat būvniecības fēnam un teleskopam.

Platformas katalogā ir pieejama informācija par iespējām bez maksas iegūt lietas mājas remontdarbiem un citas preces no SIA “CleanR” būvmateriālu apmaiņas punkta Rumbulā – tapešu ruļļus, krāsas bundžas, elektroinstrumentus, skrūves vai šķembas u.c., kas ļaus veikt nepieciešamos remontdarbus, izmantojot kādam pāri palikušas lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilns remontlietu klāsts pieejams uz vietas “Nomalēs” – Brīvnieku ielā 11, Rumbulā, Stopiņu pagastā.

“Redzam daudz iespēju mazināt atkritumu rašanos, reizē dzīvojot tikpat ērti un viegli kā ierasts. Varam ietaupīt naudu, nekrājot pilnus plauktus ar lietām, ko izmantotu reti. Tā vietā varam iznomāt sev vajadzīgo vai saremontēt esošo. Lietām patīk, ka tās lieto!

Platforma vienuviet apkopo informāciju par nomas, remonta, lietoto preču un citiem lietu apriti veicinošiem pakalpojumiem. Un visas platformas lietovelreiz.lv katalogā norādītās lietas ir pieejamas bez maksas,” uzsver platformas izstrādes projekta vadītāja Evija Ozola – Ozoliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Platforma vēl augs un tiks papildināta, iekļaujot arvien vairāk uzņēmumu un preču, kas izglābtas no izmešanas un nodotas atkārtotā lietošanā, praktisku informāciju par alternatīvām jaunu preču iegādei un citus noderīgus resursus ilgtspējīgai dzīvošanai. Uzņēmumus, kas labprāt iesaistītos platformas darbībā, biedrība aicina kļūt par sadarbības partneriem, rakstot uz e-pasta adresi lietovelreiz@zerowastelatvija.lv.

“Zero Waste Latvija” ir biedrība, kurā pulcējas cilvēki, kas cenšas samazināt gan savu, gan visas sabiedrības radīto atkritumu apjomu. Biedrības mērķis ir veicināt aprites ekonomikas attīstību Latvijā – samazināt piesārņojuma rašanos, nepatērējot nevajadzīgo, lietas izmantojot ilgāk un atkritumus pārvēršot resursos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.