Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā nodrošināties pret garnadžu apciemojumiem? Pieci noderīgi padomi

Vasara ir laiks, kad biežāk brīvos brīžus pavadām ārpus sava mājokļa, kā arī karstajā laikā turam vaļā logus un durvis. Šī iemesla dēļ īpašumos pastiprināti sāk uzdarboties zagļi. Kopš gada sākuma Valsts policija Latvijā reģistrējusi jau aptuveni 700 zādzības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apdrošināšanas kompānijas “Gjensidige Latvija” speciālisti sagatavojuši piecus padomus, kā pasargāt mājokli no nevēlamiem garnadžu apciemojumiem.

“Baudot vasaras atpūtu, nereti dodamies braucienā prom no mājām vai baudām silto laiku tepat mājas pagalmā, kā rezultātā mājoklis kļūst par īpaši iekārojamu objektu zagļiem. Visbiežāk garnadži noskata īsto brīdi, lai ielauztos īpašumā, vai arī vienkārši pārbauda, vai mājokļa durvis ir aizslēgtas. Lai cik droši jūtaties savā privātmāju rajonā vai dzīvokļu ēkā, neaizslēgtas durvis un neaizvērti logi dod zagļiem brīvu pieeju un krietni atvieglo iekļūšanu mājoklī,” skaidro īpašuma un personu apdrošināšanas produktu vadītāja Kitija Lase.

Vienmēr aizslēdziet durvis

Valsts policijas dati liecina, ka 10-14% no zādzībām notiek pateicoties neaizslēgtām durvīm vai brīvai piekļuvei mājoklim. Bieži vien zagļi mēdz apstaigāt kāpņutelpas un privātmāju rajonus un pārbaudīt, vai īpašuma durvis ir aizslēgtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī atrodoties mājoklī, svarīgi mājokļa durvis aizslēgt un atcerēties pēc durvju aizslēgšanas neatstāt atslēgu slēdzenē, jo tas var atvieglot zaglim durvju uzlaušanas procesu.

Atslēgas novietojiet neredzamā un drošā vietā kā, piemēram, istabā, kurā guliet, vai citā garnadzim grūti pieejamā vietā.

Neatstājiet vērtīgas lietas redzamās vietās

Ja tomēr zaglim izdosies iekļūt mājoklī, ļoti svarīgi ir tas, lai priekšnamā nebūtu atstātas vērtīgas lietas. Nereti zaglis iekļūst mājoklī un paņem to, ko uzreiz var aizsniegt, piemēram, somiņu vai automašīnas atslēgas, kas atstātas priekšnamā. Šādi gadījumi notiek pat tad, kad saimnieks atrodas mājoklī, tāpēc vērtīgās mantas novietojiet savā redzeslokā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ļoti svarīgi ir, lai vērtīgās lietas nebūtu kramplauzim redzamas, piemēram, caur logu. Ja garnadzis pirms zagšanas pamanīs vēlamo objektu, tam atliks vien nogaidīt, kad kāds ir ārā no istabas un doties uz galamērķi.

Pašas vērtīgākās lietas vērts uzglabāt seifā, it sevišķi gadījumos, kad no mājas plānots būt prom vairākas dienas.

Seifam jābūt kārtīgi nostiprinātam, lai garnadži nebūtu spējīgi to aiznest prom.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat vērtīgākās lietas pierakstiet vērtīgo lietu reģistrā, lai varat tās identificēt zādzības gadījumā. Reģistrā norādiet lietas aprakstu, īpašās pazīmes un identifikācijas numuru.

Apgrūtiniet piekļuvi nevēlamiem viesiem

Lai kārtīgi pasargātu savu mājokli no nelūgtu viesu apmeklējuma, nepieciešams izvietot pēc iespējas vairāk šķēršļus.

Dzīvokļu iemītniekiem vēlams uzstādīt smagas metāla durvis ar vairākām slēdzenēm un pārliecināties, ka kāpņutelpas durvīm ir uzlikts drošs kods. Savukārt privātmāju iedzīvotājiem īpaša uzmanība jāpievērš tam, vai visām ieejas durvīm mājā ir atbilstoša drošība. Turklāt, ja īpašumam ir balkons, rūpīgi pārdomājiet, kas atrodas mājas pagalmā, un nepieļaujiet, ka pagalmā glabājas lietas, ko viegli var izmantot kā pakāpienus, lai iekļūtu telpās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad zaglis jau ir ticis līdz īpašuma durvīm vai logam, visveiksmīgāk no sekām pasargās signalizācija. Jau signāls vien var aizbiedēt zagli, taču ieteicams uzlikt arī zīmi par to, ka signalizācija īpašumā ir ierīkota, lai garnadzis var uzskatīt, ka nav vērts mēģināt šādā mājā ielauzties.

Lai gan liela daļa savu mājokli ir aprīkojuši ar signalizāciju, nereti cilvēki to izmanto tikai garu izbraucienu laikā vai neizmanto nemaz.

Atcerieties signalizāciju ieslēgt arī gaišā dienas laikā, kad plānojiet tikai izskriet uz veikalu, jo, iespējams, tieši šajā brīdi garnadzis pamanīs, ka dodaties prom no mājokļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat svarīgi signalizāciju ieslēgt pa nakti, kad visi mājas iemītnieki guļ.

Domājiet par redzamību un apgaismojumu

Ir būtiski nodrošināt, lai īpašumā ir laba redzamība. Tas nozīmē, ka īpašumam ir jābūt pārskatāmam, lai gan jūs, gan kaimiņi var pamanīt, ja notiek kas aizdomīgs.

Visvieglāk redzamību ir regulēt pareizi izplānojot īpašumu, neveidojot barjeras, kas traucē redzamībai, kopjot apstādījumus un dzīvžogus, kā arī izvēloties caurskatāmu žoga veidu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikpat svarīgs aspekts ir apgaismojums, lai saglabātu redzamību tumsā. Apgaismojumam jābūt pietiekamam un vienmērīgam. Ieteicams ir apgaismojums ar kustību sensoru, jo tādējādi uzreiz var pamanīt, ja kāds pārvietojas īpašumā.

Veidojiet labas attiecības ar kaimiņiem

Ārkārtīgi svarīgi ir uzturēt labas attiecības ar kaimiņiem, lai ceļojumu vai citu izbraukumu laikā viņi spētu pieskatīt jūsu dzīvesvietu.

Kaimiņi darbojas kā dzīvā uzraudzības sistēma un var pamanīt, ja ap īpašumu notiek kas aizdomīgs.

Piemēram, dzīvokļu mājā ir svarīgi pazīt visus savus kaimiņus, lai vieglāk varētu atpazīt aizdomīgu svešinieku un neļautu viņam brīvi pārvietoties pat pa kāpņutelpu.

Savukārt privātmāju īpašnieki vajadzības gadījumā var sarunāt ar kaimiņiem, lai tie uz noteiktu periodu uzmet aci mājoklim un nepieciešamības gadījumā ziņo par aizdomīgiem notikumiem.

Foto: pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.