Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Olu krāsošanas maratons, trušu parāde un porcelāna šķīvju apgleznošana: astoņas idejas Lieldienu brīvdienām

Šogad Latvijā norisināsies daudz un dažādas Lieldienu aktivitātes, kas lieliski papildinās ierasto olu krāsošanu un svētku mielastu mājās. Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” apkopojis astoņas interesantas idejas lustīgai un radošai Lieldienu svinēšanai, ko apvienot ar Latvijas pilsētu apceļošanu un iepazīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Porcelāna šķīvju apgleznošana Rīgas porcelāna muzejā

Rīgas porcelāna muzejā norisināsies radošā darbnīca, kurā būs iespējams uzzināt par Latvijā ražotiem porcelāna izstrādājumiem, kā arī dekorēt porcelāna šķīvjus Lieldienu tematikā ar virsglazūras krāsām. Pasākums norisināsies 28.-30.martā no plkst.11.30 līdz 13.30 un no plkst.15.00 līdz 17.00. Aktivitātes būs piemērotas bērniem no sešu gadu vecuma. Dalība ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru +371 26406354 no otrdienas līdz sestdienai.

Lieldienu zaķu pēdu meklēšana Salaspilī

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 29.marta līdz 1.aprīlim Salaspilī būs paslēpušies 12 zaķi – ikviens interesents aicināts doties 6 km garā pastaigā, iepazīstot Salaspili, izmantojot spēles karti ar uzdevumiem un sacentieties par balvām. Digitālā karte būs pieejama šeit no 25.marta. Pirms spēles tiks publicēta saite, kurā nepieciešams iesniegt atbildes. 3.aprīlī tiks organizēta izloze, kurā varēs laimēt balvas no vietējiem amatniekiem un mājražotājiem. Plašāka informācija par aktivitāti šeit.

Milzu zaķis Dobelē

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā 31.martā no plkst.11.00 līdz 14.00 norisināsies dažādas bērniem saistošas aktivitātes – būs iespēja satikt trušus un kazas, pacienāt viņus ar našķiem, doties poniju izjādē, piedalīties spēlēs, satikt pasaku tēlus, vārīt Lieldienu olas lielajā katlā uz uguns, kā arī radoši tās izdekorēt. Tirgus laukumā tiks uzstādīts arī trīs metrus augsts zaķis, pie kura varēs iemūžināt atmiņas skaistās fotogrāfijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Olu izstāde un nēģu degustācija Doles salā

31.martā no plkst.11.00 līdz 14.00 Daugavas muzeja parkā norisināsies Lieldienu svinības, kuru laikā būs iespēja krāsot un ripināt olas, piedalīties tradicionālās Lieldienu spēlēs, veidot olu izstādi, doties olu medībās, kā arī degustēt salakas un nēģus kopā ar Doles zvejniekiem. Par mūziku un Lieldienu tradīcijām pasākumā parūpēsies folkloras kopa. Pasākuma laikā būs iespējams arī apskatīt Daugavas stāstu muzeja pamatekspozīcijā. Līdzi nepieciešams ņemt rakstāmpiederumus un skaistāko olu, ar kuru piedalīties Lieldienu olu izstādē.

Olu krāsošanas maratons pasaku pasaulē Tērvetē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē varēs piedalīties olu krāsošanas maratonā, izzināt pavasara saulgriežu tradīcijas ar folkloras kopu, piedalīties rotaļā un radoši darboties. Pasākums plānots 31.martā no plkst.12.00 līdz 16.00. Dalībai nepieciešams iegādāties dabas parka ieejas biļetes.

Lieldienu pārgājiens Jelgavas novadā

Ja vēlaties aktīvi sagaidīt svētkus, Lielajā Piektdienā, 29.martā, dodieties aptuveni 3 km garā pārgājienā no Ložmetējkalna Jelgavas novadā. Pastaigas noslēgumā būs iespēja sasildīties pie ugunskura, malkot gardu tēju, šūpoties, meklēt un ripināt olas, kā arī tās nokrāsot, izmantojot dabas materiālus. Pārgājiens norisināsies no plkst.12.00 līdz plkst.15.00. Līdzi nepieciešams ņemt ūdeni, uzkodas un baltas olas krāsošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieldienu skrējiens Valkā par vienu nokrāsotu olu

Iespējams doties arī uz Latvijas – Igaunijas robežu, lai piedalītos Lieldienu zaķa skrējienā. 1.aprīlī jau no plkst.10 pie Valkas pilsētas kultūras nama būs pieejamas dažādas aktivitātes bērniem, savukārt no plkst.11.00 līdz 12.00 reģistrācija skrējienam. Dalības maksa – viena nokrāsota ola.

Lieldienu šūpošanās un trušu parāde Rīgā

30.martā no plkst.10.00 līdz 16.00 Imantas tirgū bērnu sagaidīs trušu parāde – iespēja gan apskatīt, gan samīļot Lieldienu zaķus no “Trušu muižas”. Tāpat kā zaķi, arī šūpošanās ir svarīgs Lieldienu simbols un tradīcija. 31.martā un 1.aprīlī tiks izvietotas īpašas “Saules šūpotnes”, kur no plkst.11.00 līdz 20.00 būs iespēja izšūpoties un sekot tautas tradīcijām un ticējumiem. Šūpoles atradīsies Doma laukumā, Rātslaukumā, Līvu laukumā, Bastejkalnā, Ziemeļblāzmas parkā un pie kultūras centriem “Imanta” un “Iļģuciems”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.