Tā sarunā ar vīriešu veselības platformas Virutests.lv vadītāju Helmutu Bēķi paziņo Latvijā populārākais krišnaīts Uģis Kuģis. Pretrunīgi vērtētais vēdiskais filozofs, Lēdiju skolas pasniedzējs, vīriešu guru, vīrs, tēvs, un arī televīzijas šova varonis atzīst, ka Uģis Kuģis – tas ir brends, publiskais tēls, kas ar savu pārliecību mudina cilvēkus iepazīt vēdisko kultūru.
« Man ir arī jogas čandra vārds, bet to zina tikai krišnaītu aprindās. Sabiedrībā es esmu Uģis Kuģis, un, pat nepazīstot, cilvēkiem par mani ir viedoklis. Bet pats es domāju, ka iedvesmoju citus ar to, ka esmu savādāks un varu kaut ko panākt, nebūdams ne slavens dziedātājs, ne reperis un nerādot plikumus televīzijā,» paskaidro Uģis.
Savos uzskatos par Latvijas vīriešiem Uģis ir skarbs – viņi baidās uzņemties atbildību, un tas veicina kultūras degradāciju. «Pirmais jautājums, ko vīrietim uzdodu: «Par ko tu savā dzīvē esi atbildīgs?» Ja pasaka, ka par neko, tad saku, ka būs gaidāms pamatīgs darbs. Jo vairāk atbildības, tas nozīmē, ka viņam iekšā ir krampis – viņš var izturēt. Mūsdienu vīrietis ir vājš. Tas veidojas no tā, ka nezini, kas esi un kāda ir tava loma sabiedrībā.»
«Pirmkārt, vīrietim ir jāiemācās savaldīt savus jutekļus. Ja tu nemāki savaldīt savu krānu, savu atomenerģiju, savu vēderu, savu mēli – tu nevari būt par vīrieti! Tāpēc, ka uz tevi nevar paļauties. Vairums vīriešu nevar savaldīt šīs trīs līnijas savā ķermenī, un viņi parasti viļas, viņi salūzt. Jāsaprot, ko tu gribi no dzīves. Ja tu gribi dzīvē baudīt, tad kam tev sieva un bērni ir vajadzīgi? Vecāki velk bērnus uz koncertiem vienos naktī – viņiem tajā laikā ir jāguļ! Ko viņi apmierina?! Bērna vēlmes vai savas vēlmes? Priekš kam tad tu par vecāku kļuvi, ja nemāki bērnam iedot kvalitatīvu laiku?! Nu nekļūsti! Uzsien savam pincītim mezgliņu un sēdi istabā! Priekš kam tu lien tām sievietēm klāt un bērnus taisi, ja tev nav kvalifikācijas?!»
Lai gan sabiedrībā valda uzskats, ka pie Uģa Kuģa uz konsultācijām iet tikai dāmas, aptuveni 70 procenti viņa klientu esot vīrieši – veiksmīgi karjerā un ģimenē, bet, kā izrādās, ar to ir par maz. «Kad vīrietis atnāk pie manis un plīst pa vīlēm, viņš meklē cilvēku, kurš viņam ieliks jaunu ideju, jaunu misiju,» skaidro Uģis. «Atnāk un saka: «A ko tālāk? Es esmu nositis čūsku, iestādījis ozolu, dēls man ir, bet ko tālāk?!» Otra iespēja ir ņemt jaunu sievu un atkal visu
to pašu dragāt. To sauc par četrdesmitgadnieku krīzi, bet problēma ir tā, ka viņš nezina mērķi, kur tālāk iet. Viņam ir vajadzīgs mērķis!»
«Citas kultūras māca vērtības – kopošanās nav vērtība. Mēs to dabiski darīsim bez mācīšanas. (..) Sekss ir sekas tam, ka cilvēks, vīrietis nemāk izpaust savu emocionālo dabu, un viņš saņem gandarījumu tikai pincīša paraustīšanā, josavādāk nemāk sevi emocionāli pilnveidot un atrast sevī citu apbalvošanas sistēmu. Bet senās kultūras vīrietim mācīja savādāk pilnveidoties.»
Par seksuālo audzināšanu, par to, kāpēc «mazliet jādabū pa purnu» un kā raud vīrieši; ko īsti nozīmē iniciācija, kāpēc vīrieša mērķiem jābūt nesasniedzamiem un kāpēc vīrietis sāk rukšķēt, ja sieviete viņu sauc par cūku, kā arī par daudziem citiem jautājumiem uzzināsi, noskatoties vai noklausoties visu sarunu ar Uģi Kuģi vietnē vai aplikācijā Spotify – podkāstā “Par ko vīrieši nerunā” vai vīriešu veselības platformas Virutests.lv YouTube kanālā.
Reklāma