Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bērni un jaunieši piedalās mākslas un mūzikas festivālā «Toņi un pustoņi»

Pēc pieciem gadiem Latviju atkal pāršalc skolēnu mākslas vilnis konkursā «Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi». Bauskā 14.martā notika novada konkursa atlases kārta un festivāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc izstādes Bauskas muzejā un radošas rosības daudzveidīgās darbnīcās Bērnu un jauniešu centrā konkursa otrās kārtas dalībniekus apbalvoja Kultūras centrā.

Īpaši gaidītas bija simpātiju balvas. Skatītāju balvu – Rūtas Arājas darināto kroni – saņēma Bauskas BJC pulciņa pavedienu tēlniecības darbs «Es savā pilsētā».

Divas simpātiju balvas pasniedza «Bauskas Dzīve». Viena no tām aizceļoja uz Griķu pamatskolu Danai Braškai par darbu «Deja pļavā». Otru saņēma BJC leļļu darbnīcas «Kamolītis» meitenes par darbu «Grāmatu koris». Darbnīcas dalībnieces baušķeniece Džūlija Solovjova un mežotniece Annija Puriņa pastāstīja, ka viņām paticis veidot lelles un katras darbiņš saņēmis arī skatītāju simpātijas. Meitenes atzina – vajag materiālu, un tad māksla top pati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tautas lietišķās mākslas studijas «Bauska» balvu saņēma Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknei Sabīne Biezbārde par darbu «TDA «Odziņa» dodas uz Dziesmu svētkiem». Keramiķes Laimas Grigones balvu pasniedza Zālītes pamatskolas 4. – 6. klases kopdarbam «Vienā balsī, vienā dziesmā». BJC pulciņa «Bauskas dārgumu meklētāji» balvu saņēma Gabriela Seimane no Bauskas pilsētas pamatskolas par darbu «Nākotnes Bauska». Novada jauniešu balvu pasniedza Gastons Kalniņš no Bauskas BJC par darbu «Griežas saulīte gadskārtu dejā».

Apbalvošanā uzstājās Vecumnieku vidusskolas 1. – 4. klašu meiteņu  koris, Bauskas pamatskolas 5. – 9. klašu koris, Uzvaras pamatskolas 4. – 7. klašu ansamblis, Iecavas vidusskolas 5. – 9. klašu koris, Iecavas kultūras nama folkloras kopa «Tarkšķi», dejoja «Mēmelīte» un Bauskas BJC sporta deju un ritmikas grupa.

Īpašs brīdis bija konkursa dalībnieču – Vecumnieku vidusskolas tērpu dizaina pulciņa – uzstāšanās ar kolekciju «Piena ceļš». Skatē Vecumnieku meitenes rādīja baltus tērpus ar lilijas simbolu. Varēja apskatīt arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma tērpu kolekciju, ko demonstrēja Ginta Budes modes nama modeles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa otrās kārtas dalībnieki

  • Bauskas pilsētas pamatskola – Nikola Šikova, Rainers Līvmanis-Dankbars, pedagoģe Daiga Sējēja.
  • Uzvaras pamatskola – Lība Mustermane, 9. klases kopējais darbs, pedagoģe Daiga Sējēja.
  • Bauskas bērnu un jauniešu centrs – pulciņa «Pavediena tēlniecība» kopdarbs, Nikola Sedliņa, Džūlija Solovjova, Kārlis Čakšs, Estere Kampusa, Alise Svetļičnaja, pedagoģes Indra Liepa, Mārīte Šulce, Laima Oborune.
  • Pilsrundāles vidusskola – Ēvalds Treiģis, pedagoģe Aija Ušerovska.
  • Stelpes sākumskola – Markuss Milliņš, pedagoģe Lāsma Skābuliņa.
  • Griķu pamatskola – Enija Dunkule, Eduards Akmentiņš, Paula Kristiāna Vairoga, Elīza Zaborska, Dana Braška, pedagoģe Olita Dzelzkalēja.
  • Zālītes speciālā pamatskola – 4. un 6. klases kopdarbs, Līga Celkārta ar diviem darbiem, Mārcis Gunārs Upmalis, pedagogi Liene Vecmane un Tatjana Šlikaite.
  • Bauskas Valsts ģimnāzija – Melānija Zaķe, Laura Priede, pedagoģe Maija Lauriņa-Rimicāne.
  • Bārbeles pamatskola – 1. – 3. klase, pedagoģe Dace Balckare.
  • Vecumnieku vidusskola – tērpu dizaina pulciņš, pedagoģe Andra Rušmane.

Foto – IVARS BOGDANOVS

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.